Скільки військовозобов'язаних працівників забронювали українські підприємства і чого чекати далі
Джерело:
Міністерство економіки УкраїниВ Україні триває загальна мобілізація населення. Станом на 6 жовтня, українські підприємства забронювали понад 700 тисяч військовозобов'язаних, що дозволяє відтермінувати їхній призив.
Водночас, невдовзі Верховна Рада проголосує законопроєкт, що передбачатиме бронювання працівників підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки. Про це розповіла міністерка економіки Юлія Свириденко під час онлайн-зустрічі влади з представниками аграрних асоціацій.
Читайте також Фіскалізацію не скасовували: податкова представила нові версії безкоштовних ПРРО для бізнесу
Влада затвердить законодавство щодо бронювання працівників
Під час зустрічі учасники обговорили нагальні питання, що турбують підприємців та потребують оперативного розв'язання задля сприяння розвитку аграрного бізнесу в Україні. Так, основними темами, які підіймали аграрії, були:
- бронювання працівників;
- робота підприємств на тимчасово окупованих територіях;
- взаємодія з торговими мережами.
Ми працюємо над тим, щоб працівники підприємств, які критичні для функціонування економіки, були заброньовані. За цей час ми, до прийняття відповідного закону, забронювали вже понад 700 тисяч осіб,
– заявила міністерка економіки.
Свириденко додала, що вже цього тижня Верховна Рада має проголосувати законопроєкт №7687, яким передбачено, що бронюванню підлягають військовозобов'язані працівники підприємств, установ та організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Паралельно з цим Мінекономіки розробляє проєкт порядку, що визначатиме чіткі та зрозумілі критерії, умови та порядок бронювання військовозобов'язаних працівників,
– підсумувала посадовиця.