Податки для ФОПів у липні: чи чекати на зміни підприємцям

26 червня 2024, 11:00
Читать новость на русском

З початку року мінімальна заробітна плата змінювалася двічі. Тому підприємців цікавить питання, які будуть актуальні розміри податків для ФОПів різних груп вже у липні.

Який буде розмір ЄСВ  та Єдиного податку в липні

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) в Україні сплачують за всіх працівників. Водночас для ФОПів, які ведуть діяльність самостійно –  він також є обов'язковим. Однак, розмір ЄСВ змінюється відповідно до зростання мінімальної заробітної плати в Україні.

Читайте також: Підвищення податків в Україні: Гетманцев розповів, коли це відбудеться

Цього року її підвищували двічі: спершу у січні до 7 100 гривень, а згодом у квітні – до 8 000 гривень. Таким чином, у липні розміри мінімального та максимального ЄСВ залишаться без змін:

  • мінімальний розмір ЄСВ складає 22% від мінімальної зарплати – 1 760 гривень за місяць, 
  • максимальний розмір ЄСВ становить 22% від 15 мінімальних зарплат – 26 400 гривень за місяць.
Зауважте! Водночас Єдиний податок для 1 та 2 груп прив'язаний до мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який на сьогодні становить 3 028 гривень.

Тобто, коли йдеться про Єдини1 податок (ЄП), то у липні:

  • ФОП 1 групи платить 302,80 гривень – це 10% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
  • ФОП 2 групи платить 1 600 гривень – це 20% від мінімальної зарплати;
  • ФОП 3 групи має фіксований ЄП на рівні 2023 року – це 3% від доходів для платників ПДВ та 5% від доходів для неплатників ПДВ.
Зверніть увагу! За невчасну сплату ЄП передбачені штрафи та пеня: до 30 календарних днів – 5%, а якщо вже понад 30 календарних днів – 10%.

Який максимальний річний дохід можуть мати ФОПи

Наразі в Україні діють дві системи оподаткування для підприємців: спрощена та загальна. Спрощена система має іншу ставку єдиного податку і передбачає певні обмеження залежно від групи. Якщо ж перевищити встановлені ліміти доходів, ФОП може бути переведений на загальну систему оподаткування.

Правила гри у сучасному бізнес-світі стрімко змінюються. Сьогодні як ніколи важливо дбати про баланс роботи та відпочинку, щоб мати сили та натхнення підкорювати нові бізнес-вершини. І Škoda Karoq легко допоможе з цим. З понеділка по п’ятницю будь на зв’язку навіть в дорозі за допомогою бездротового підключення телефону. А у вихідні сміливо рушай з родиною на відкриття нових місць, завдяки Off-Road режиму. І це далеко не все…

Таким чином, у липні ці ліміти для підприємців не повинні перевищувати такі суми:

  • річний дохід для платників 1 групи (167 розмірів мінімальної зарплати) – 1 185 700 гривень,
  • річний дохід для платників 2 групи (834 розмірів мінімальної зарплати) – 5 921 400 гривень,
  • річний дохід для платників 3 групи (1 167 розмірів мінімальної зарплати) – 8 285 700 гривень.