Бізнес у темряві: скільки ФОПів та юросіб реєстрували українці під час масованих ракетних ударів
Джерело:
НВРосія продовжує ракетний терор, спрямований передусім на енергетичну інфраструктуру нашої держави. Попри це, в умовах регулярних масованих обстрілів та відключень електроенергії, українці з початку жовтня зареєстрували понад 33 тисячі ФОПів та майже 5,5 тисячі юридичних осіб.
Найбільша кількість ФОПів за цей час зареєструвалась у перший день листопада – 1 300, а ось пік реєстрації юросіб припав на 19 жовтня і склав 176 підприємств. Про це свідчать дані дослідження YouControl Market.
Читайте також Резервне копіювання та відновлення: як вберегтися від втрати даних
Реєстрація бізнесу за період масованих ракетних ударів росіян по енергетиці України
У порівнянні з періодом жовтня – листопада 2021 року, приріст нових юридичних осіб та ФОПів цьогоріч значно знизився. Так, торік за цей час було зареєстровано близько 9 тисяч компаній, що на 40% більше від нинішнього показника. Тим часом ФОПів у ці два місяці минулого року з'явилось на 26% більше, ніж цьогоріч – 44,5 тисячі.
Динаміка реєстрації нових ФОПів та юросіб у період блекаутів / Інфографіка YouControl
До слова, найактивніше українці реєстрували бізнес у цей період у столиці. У Києві з 1 жовтня до 30 листопада було відкрито майже 2 тисячі юросіб та 5 тисяч ФОПів, – це 35 та 15% від загальних показників відповідно.
Крім того, до трійки лідерів за кількістю реєстрацій як фізосіб-підприємців, так і юридичних осіб, потрапили також Львівська та Дніпропетровська області.
Кількість зареєстрованих бізнесів у регіонах / Інфографіка YouControl
Які галузі діяльності обирали
У період жовтня – листопада найчастіше новостворені підприємства і ФОПи традиційно обирали оптову та роздрібну торгівлю – 27 та 36% відповідно. Крім того, відбувся приріст компаній у галузі IT – 5% юросіб та майже 20% від загальної кількості ФОПів. Також фізосіб-підприємців побільшало у таких галузях:
- професійна, наукова та технічна діяльність – понад 10%;
- логістика – майже 8%;
- організація харчування – 6%.
Тим часом юрособи реєстрували також для діяльності у сферах:
- переробної промисловості – майже 7%;
- адміністративного та допоміжного обслуговування – 5,7%;
- логістики, зокрема поштової та кур'єрської діяльності – 5,5%.