Найменша зупинка у роботі через інформаційний "затор" обертається для компанії фатальними наслідками. Щоб не виправляти непоправне, краще вчасно подбати про безпеку даних, застосувавши сучасні гібридні рішення.

Читайте також Як спілкуватися з колегами і клієнтами під час війни: 6 важливих порад

Швидко відновити втрачене допомагає резервне копіювання та збереження інформації в хмарних сховищах. Які інструменти в цій галузі доступні сьогодні українському бізнесу, розповідаємо далі.

Чому важливо копіювати дані

Кожен випадок втрати даних неминуче обертається для організації болючими наслідками:

 • призупиненням виробництва, продажу товарів і надання послуг;
 • грошовими та ресурсними витратами на оперативне усунення проблем через втрату даних, а також на їх відновлення (без гарантії результату);
 • погіршенням репутації компанії;
 • адміністративними санкціями з боку контролюючих органів;
 • неможливістю робити свою справу, від якої в умовах війни часто залежить допомога армії, населенню і загалом державі.

За звітом Thales Data Threat, у 2021 році щонайменше 45% усіх компаній у США та Європі стикались із втратою або витоком даних різних масштабів. Опитування KMPG від 2022 року демонструє, що 62% американських компаній пережили втрату даних або постраждали від кібератак протягом останніх 12 місяців – усі вони зазнали унаслідок цього тих чи інших економічних втрат.

Звіт Gartner від 2022 року констатує, що 88% керівників компаній сьогодні вважають кібератаки та втрату даних прямою загрозою бізнес-операціям, а не винятково технічною IT-проблемою.

Аналітики прогнозують, що у 2025 році у світі існуватиме 175 зетабайтів (175 трильйонів гігабайтів) інформації. Щобільше даних генерується, тим більша ймовірність їхньої втрати.

Найпоширенішою причиною втрати даних при цьому є людська помилка – цей чинник виявлено у 50% випадків втрати даних. Також поширеними причинами є несправність носіїв інформації та збої програмного забезпечення.

Як може вберегти інформацію український бізнес та державні організації

В Україні економічні, безпечні та функціональні рішення для резервування, швидкого відновлення після аварій та забезпечення безперебійного функціонування пропонує своїм бізнес-клієнтам компанія Київстар. Це, передусім, Azure Backup – інструмент резервного копіювання даних, що входить до хмарного сервісу Microsoft Azure.

Зверніть увагу Гнучкість, надійність та безпека: як і навіщо бізнесу мігрувати у хмару

Переваги Azure Backup:

 1. Простота. Завдяки майстру налаштувань та автоматичному відновленню опцій після збою, запустити резервне копіювання з однієї платформи на іншу можна буквально одним кліком.

 2. Безпечність. Багатофакторна автентифікація, резервне й транзитне шифрування даних, а також вбудована програма захисту від шахраїв.

 3. Доступність. Необмежена потужність хмарного резервного копіювання для надання геолокаційних послуг із гарантованим збереженням 99,9% робочого часу.

 4. Заощадження коштів. Користувачі отримують переваги від застосування споживацьких моделей. Для захисту даних не потрібно залучати окремий персонал чи робити додаткові інвестиції в інфраструктуру.

Протидіяти великим збоям допомагає ще один інструмент Microsoft Azure – Azure Site Recovery, створений для екстреного відновлення даних (DRaaS). Він забезпечує безперервність роботи компанії, зберігає працездатність бізнес-додатків та робочих навантажень. Azure Site Recovery створює репліку робочих навантажень, які виконуються на фізичних і віртуальних машинах, з основної платформи на додаткову.

Якщо на основному сайті компанії станеться збій, користувач отримає доступ до місця вторинного розташування даних і змогу відкрити всі потрібні додатки, навіть якщо головний сайт повністю "ліг". Після того як основне місце розташування інформації знову стане доступним, його можна буде відновити.

Цікаво Посилюємо кіберфронт: як українському бізнесу захиститися від атак

Можливості Azure Site Recovery:

 1. Інтеграція з іншими технологіями, забезпечення безперервності бізнес-процесів та аварійного відновлення (BCDR). Наприклад, щоб керувати відпрацюванням відмови груп доступності, вам надається технологія захисту серверної частини SQL Server корпоративних навантажень із вбудованою підтримкою SQL Server AlwaysOn.

 2. Реплікація локальних віртуальних машин і фізичних серверів Azure або додаткового локального центру обробки даних. Це скорочує витрати й дає змогу відмовитися від додаткового центру обробки даних.

 3. Керування реплікаційними процесами при безперешкодній передачі застосувань (дані зберігаються в надійному сховищі Azure). При відпрацюванні відмови віртуальні машини Azure генеруються на основі реплікованих даних.

Серед аналогічних сервісів Azure Site Recovery вигідно вирізняють:

 • простота розгортання процесів реплікації, відпрацювання відмови та відновлення;
 • гнучкість;
 • економічність;
 • надійність.

Захистіть важливі дані від пошкодження та втрати, задіявши комплекс надійних хмарних рішень Microsoft Azure, який можна придбати у Київстар Бізнес. Експерти компанії, які мають підтверджені Microsoft компетенції, проконсультують вас, який набір сервісів підійде саме вашій організації, допоможуть підключити та налаштувати їх для початку роботи та нададуть належну технічну підтримку в разі необхідності під час використання.