Резервне копіювання та відновлення: як бізнесу вберегтися від втрати даних

11 листопада 2021, 18:01
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Втрата даних для бізнесу дорівнює втраті часу, грошей, змоги повноцінно працювати, а отже, репутації та клієнтів. Найменша зупинка у роботі через інформаційний "затор" обертається для компанії фатальними наслідками. Щоб не виправляти непоправне, краще вчасно подбати про безпеку даних, застосувавши сучасні гібридні рішення.

Швидко відновити втрачене допомагає резервне копіювання та збереження інформації в хмарних сховищах. Які інструменти в цій галузі доступні сьогодні українському бізнесу, розповідаємо далі.

Читайте також Атаки кожні 39 секунд: як убезпечитися від кіберзлочинців

Чому важливо копіювати дані

Кожен випадок втрати даних неминуче обертається для організації болючими наслідками:

  • призупиненням виробництва, продажу товарів і надання послуг;
  • грошовими та ресурсними витратами на оперативне усунення проблем через втрату даних, а також на їх відновлення (без гарантії результату);
  • погіршенням репутації компанії;
  • адміністративними санкціями з боку контролюючих органів.

Тим часом, згідно з дослідженням Ponemon Institute 2019 року, 39% малих та середніх компаній у світі не використовують жодних інструментів, щоб запобігти втраті даних чи мати змогу їх відновити. При цьому 60% респондентів стикалися з втратою або викраденням важливої інформації останні 12 місяців.

Показники 2021 року також невтішні: хвилина втрати даних коштує світовому бізнесу в середньому 11 600 доларів, а спричиняє цю проблему у 29% випадків звичайний людський чинник: важливу інформацію через необережність видаляють працівники компаній. У 40% інцидентів дані втрачаються внаслідок збою в роботі жорстких дисків, тож без резервного копіювання до хмарних сховищ відновити інформацію найчастіше – неможливо.

Як може вберегти інформацію український бізнес

На сьогодні у світі створено понад 40 зетабайт (40 трильйонів гігабайт) даних. Ефективно оперувати такими обсягами стає дедалі складніше. Отже, потреба в менеджменті інформаційних потоків та їх захисті від кібератак є очевидною.

В Україні економічні, безпечні та функціональні рішення для резервування, швидкого відновлення після аварій та забезпечення безперебійного функціонування пропонує своїм бізнес-клієнтам компанія Київстар. Це, передусім, Azure Backup – інструмент резервного копіювання даних, що входить до хмарного сервісу Microsoft Azure.

Зверніть увагу Київстар посилив партнерство з Microsoft: ще більше можливостей для клієнтів

Переваги Azure Backup:

  1. Простота. Завдяки майстру налаштувань та автоматичному відновленню опцій після збою, запустити резервне копіювання з однієї платформи на іншу можна буквально одним кліком.

  2. Безпечність. Багатофакторна автентифікація, резервне й транзитне шифрування даних, а також вбудована програма захисту від шахраїв.

  3. Доступність. Необмежена потужність хмарного резервного копіювання для надання геолокаційних послуг із гарантованим збереженням 99,9% робочого часу.

  4. Заощадження коштів. Користувачі отримують переваги від застосування споживацьких моделей. Для захисту даних не потрібно залучати окремий персонал чи робити додаткові інвестиції в інфраструктуру.

Протидіяти великим збоям допомагає ще один інструмент Microsoft Azure – Azure Site Recovery, створений для екстреного відновлення даних (DRaaS). Він забезпечує безперервність роботи компанії, зберігає працездатність бізнес-додатків та робочих навантажень. Azure Site Recovery створює репліку робочих навантажень, які виконуються на фізичних і віртуальних машинах, з основної платформи на додаткову.

Якщо на основному сайті компанії станеться збій, користувач отримає доступ до місця вторинного розташування даних і змогу відкрити всі потрібні додатки, навіть якщо головний сайт повністю "ліг". Після того як основне місце розташування інформації знову стане доступним, його можна буде відновити.

Цікаво Як організувати промокампанію на раз-два-три: легко, швидко, влучно

Можливості Azure Site Recovery:

  1. Інтеграція з іншими технологіями, забезпечення безперервності бізнес-процесів та аварійного відновлення (BCDR). Наприклад, щоб керувати відпрацюванням відмови груп доступності, вам надається технологія захисту серверної частини SQL Server корпоративних навантажень із вбудованою підтримкою SQL Server AlwaysOn.

  2. Реплікація локальних віртуальних машин і фізичних серверів Azure або додаткового локального центру обробки даних. Це скорочує витрати й дає змогу відмовитися від додаткового центру обробки даних.

  3. Керування реплікаційними процесами при безперешкодній передачі застосувань (дані зберігаються в надійному сховищі Azure). При відпрацюванні відмови віртуальні машини Azure генеруються на основі реплікованих даних.

Серед аналогічних сервісів Azure Site Recovery вигідно вирізняють:

  • простота розгортання процесів реплікації, відпрацювання відмови та відновлення;
  • гнучкість;
  • економічність;
  • надійність.

Захистіть важливі дані від пошкодження та втрати, а з ними – і весь свій бізнес, задіявши комплекс надійних хмарних рішень Microsoft Azure, який можна придбати у Київстар Бізнес. Експерти компанії, які мають підтверджені Microsoft компетенції, проконсультують вас, який набір сервісів підійде саме вашому бізнесу, допоможуть підключити та налаштувати їх для початку роботи та нададуть належну технічну підтримку в разі необхідності під час використання.