Російський бізнес зіткнувся з кризою через санкції та війну
Російський бізнес переживає кризу через війну та санкції. Ситуація погіршилася через банкрутства, падіння рубля, зростання вартості кредитів і дефіцит робочої сили.
Які проблеми в російського бізнесу
За останні пів року Московська фондова біржа втратила майже третину своєї вартості, повідомляє 24 Канал з посиланням на The Economist.
Читайте також Національний кешбек б'є рекорди: у листопаді українці накопичили вагому суму
Основною проблемою стали дорогі кредити: понад половина боргів російських компаній має плаваючу ставку, що значно ускладнює фінансове становище.
Зокрема, "Російська залізниця" планує скоротити інвестиції, а торгові центри просять про пільгові кредити та реструктуризацію боргів, щоб уникнути банкрутства понад 200 об’єктів.
Цікаво! Окрім фінансових труднощів, компанії стикаються з браком персоналу та перебоями у постачанні через переорієнтацію робочої сили на оборонну галузь, хоча офіційний рівень безробіття залишається низьким – 2,3%.
Криза російського бізнесу
Російський бізнес стикається з кризою постачання і кадровим дефіцитом: оборонна галузь активно переманює працівників, хоча безробіття залишається низьким – 2,3%.
У 2022-2023 роках ресурси дозволяли Кремлю фінансувати війну та підтримувати економіку, але тепер грошей не вистачає. Уряд планує підвищити податок на прибуток до 25%, що може спровокувати нову хвилю банкрутств.
Зауважте! Бізнес також страждає від нестачі венчурних інвестицій і втрати кваліфікованих кадрів. Технологічні компанії зазнають труднощів через неможливість купувати чипи Nvidia, що гальмує розвиток штучного інтелекту й інновацій.
Ведення бізнесу стає все більш нестабільним: права власності послаблюються, а ключовим фактором успіху стає підтримка з боку Путіна та його оточення, що нагадує хаос 1990-х років.