Скільки українців готові працювати неофіційно та отримувати зарплату у конвертах

5 жовтня 2021, 12:40
Читать новость на русском

Джерело:

UBR

Пошуковик вакансій Gorodrobot опитав понад 1 100 українців про те, чи готові вони працювати неофіційно. 76% респондентів відповіли, що згодні отримувати зарплату у конвертах.

При цьому майже половина (47%) припускають, що могли б виконувати нелегальну роботу протягом всього життя. 29% погоджуються на неофіційну зарплату протягом 1 – 2 років.

Читайте також Персоналізований маркетинг: Київстар запрошує на безкоштовний вебінар

Скільки людей проти неофіційного працевлаштування

Лише майже чверть українців (24%) категорично відмовляється від зарплат у конвертах, аргументуючи це тим, що вони дбають про власне майбутнє. Найчастіше "сіру" зарплату пропонують спеціалістам-початківцям, однак така перспектива позбавляє громадян усіх соціальних гарантій.

Чому це важливо

Неофіційне працевлаштування – це пряме порушення трудового і податкового законодавства України. Зараз штрафи для підприємців становлять 60 тисяч гривень (10 мінімальних зарплат) за кожного неоформленого працівника. Невдовзі уряд планує підвищувати мінімалку, тож фінансове покарання недобросовісних працедавців також зросте.

У пенсійному фонді пояснюють, що працівник, не оформлений за трудовим договором, втрачає:

  1. Гарантію отримати повну зарплату (ставку, оклад, надбавки тощо).
  2. Право на відпустку, оплату лікарняних, страхування та інші соціальні гарантії від держави.
  3. Безпеку на робочому місці та гарантію, що його в один день просто не звільнять з роботи в обхід усім діючим законодавчим процедурам.

Боротьба з неофіційним працевлаштуванням: що відомо