Новий стрибок: як Україна може виграти від союзу США та Австралії щодо добування копалин

31 травня 2023, 08:49
Читать новость на русском

Джерело:

Reuters

Гірничодобувний сектор України може вийти на новий рівень. Сприяти цьому повинен договір між США та Австралією.

Сполучені Штати Америки та Австралія досягнули згоди щодо подальшої співпраці у сфері корисних копалин, клімату та чистої енергії. Згідно з цим договором, постачальників корисних копалин та виробників устаткування для відновлюваних джерел енергії з Австралії США тепер розглядатимуть як внутрішні та нададуть їм податкові преференції. 

Читайте також Інвестиції в Україні страхуватимуть від воєнних ризиків: це дозволить створити нові робочі місця

Отримати велику кількість переваг від цього союзу може й Україна. Тим паче, що президент США Джо Байден і прем'єр Австралії Ентоні Албаніз під час зустрічі наголосили, що усіляко будуть підтримувати нашу державу. 

Як Україна може виграти від цього союзу 

Договір між США та Австралією може дати новий поштовх  гірничодобувному сектору України та сприяти залученню нових інвестицій. Річ у тому, що на нашій території вже працюють декілька австралійських компаній, які видобувають та переробляють корисні копалини.

Насамперед йдеться про European Lithium, яка викупила українську компанію з родовищами літію у 2021 році, та VOLT, яка тоді ж придбала підприємство з видобутку і перероблення графіту.

Розвивати бізнес легше, якщо під рукою власне авто, що відповідає вашому стилю життя. Так, бестселер Škoda Octavia – це баланс комфорту та функціональності. Нічого зайвого, тільки найкращі рішення, щоб полегшити щоденну бізнес-рутину. Матричні фари, бездротове підключення телефону, Front Assist та Cruise Control, тризонне кондиціювання та вибір режиму руху – це далеко не повний список “фішок”, які дозволять насолоджуватися кожною поїздкою.

Після злиття Livent та Allkem та їх заяви про амбіцію стати третім у світі гігантом з виробництва металу для акумуляторів електрокарів перспективи українського бізнесу у цій сфері стали ще ближчими. 

Окрім того, поклади 22 за 24 корисних копалин, які Євросоюз вважає критичними, є на території України. Деякі з цих копалин є також вкрай важливими для США. Зважаючи на це, можна розраховувати, що український гірничовидобувний сектор стане привабливим для інвесторів зі всього світу.