Україна офіційно прийняла усі технічні стандарти Євросоюзу: чому це важливо
Джерело:
Міністерство економіки УкраїниНаціональний орган стандартизації України офіційно ухвалив нормативні документи Європейського комітету зі стандартизації (CEN) та Європейського комітету зі стандартизації в електроніці (CENELEC). Відповідний наказ 28 грудня підписав очільник відомства Олег Швидкий.
Таким чином, Україна прийняла повну базу європейських стандартів. У Мінекономіки пояснили, що це дає нашій державі і безпосередньо українському бізнесу.
Читайте також Менше витрат, більше користі: що дає бізнесу електронний документообіг
Чому це важливо
Як зазначили у Мінекономіки, прийняття та впровадження європейських стандартів в українську економіку дозволить швидше ратифікувати угоду АСАА, – про оцінку відповідності та прийнятності українських промислових товарів. Це, своєю чергою, відкриє нові можливості та перспективи для українського бізнесу.
Так, вже у 2023 році Україна має намір підготувати усі необхідні документи та подати заявку, щоб стати повноправним членом CEN-CENELEC.
Зауважимо, що CEN та CENELEC разом утворюють європейську систему технічної стандартизації. Узгоджені ними норми та стандарти регулярно приймаються у низці країн навіть за межами Європейського Союзу.
Додамо, що саме CEN і CENELEC були ініціаторами впровадження єдиного стандарту USB Type-C, як загального у зарядних пристроях для електроніки, що широко використовуються в ЄС.
Таким чином, після ратифікації угоди та членства у CEN-CENELEC, Україна зможе брати участь у впровадженні в Євросоюзі тих чи інших стандартів. Наразі наша держава є лише партнером цих двох європейських комітетів.
Зверніть увагу! Хочете привабити клієнтів? Надішліть вашу пропозицію SMS-розсилкою саме тим, кому вона буде найцікавішою – за допомогою Big Data-інструментів від Київстар Бізнес та платформи для самостійних розсилок ADWISOR.