Віра в себе та непохитність на шляху до мети: історії мільярдерів, які починали з нуля

19 травня 2023, 20:15
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Історії успіху завжди надихають нас на нові звершення та надають сили для подолання перешкод. Особливо коли йдеться про людей, які змогли дістатися вершин з підніжжя фінансової гори.

Коли ми переглядаємо рейтинг мільярдерів від Forbes чи Bloomberg, то здебільшого звертаємо увагу лише на їхні статки та вдалі рішення, які дозволили їх примножити, інформує 24 Канал. Натомість поза загальною увагою залишається головне – історії цих людей, які розповідають про боротьбу, віру, падіння, невдачі, долю випадку та винагороду за стійкість.

Читайте також Найдалекоглядніший інвестор: яких звичок Воррена Баффета може навчитися кожен

Особливо вражають люди, які написали свої історії успіху, не маючи для цього жодних зовнішніх передумов. За підтримки Škoda розповідаємо про мільярдерів, які заробили свій капітал наперекір усім обставинам.

Щоб авто прослужило якомога довше, важливо використовувати не лише якісні рідини для його обслуговування, але й оригінальні деталі. Тільки до 30 червня можна придбати запчастини Škoda ходової групи зі знижкою 20%, щоб завжди залишатись на ходу.

Джордж Сорос

Якщо вам коли-небудь захочеться понарікати на непросте життя та несприятливі умови, то історія Джорджа Сороса стане хорошим холодним душем. Фашистська окупація, еміграція в Лондон, навчання паралельно з роботою, відмови на співбесідах через національність – свій шлях до успіху Сорос прокладав крізь справжні джунглі труднощів.

Джордж Сорос / Фото Getty Images

Тривалий час Джордж Сорос мусив задовольнятися роботою звичайного комівояжера, але на жодну мить він не припиняв вірити, що стане успішним фінансистом. Кувати своє щастя він вирушив на Волл-стріт, і це рішення було поворотним у його житті.

Кілька злетів та невдач не збили Сороса з пантелику – він чітко знав, чого хотів. Наполегливість та віра у свої сили винагородили його сповна: зовсім скоро весь світ вважатиме його одним з найкращих фінансистів епохи.

Ян Кум

Творцеві популярного месенджера WhatsApp шлях до вершини також давався нелегко. Емігрувавши з мамою до США у 1992 році, 16-річний хлопець відчув на собі увесь тягар життя в новій країні.

Втім, нарікати на важку долю Ян Кум не збирався. Він брався за будь-який можливий підробіток, як-от миття підлоги у супермаркеті, а весь свій вільний час присвячував вивченню комп’ютерів та програмуванню.

Ян Кум / Фото Shutterstock

Навчання в університеті Сан-Хосе виглядало втіленням мрії, але Ян Кум хотів більшого. Вступ у хакерський клуб w00w00 та робота в Yahoo здавалися йому більш логічним шляхом до успіху. Чуття не підвело Яна – зовсім скоро світ захоплено користуватиметься новим месенджером, а Марк Цукерберг заплатить за нього аж 19 мільярдів доларів.

Гарланд Девід Сандерс

Історія Гарланда Девіда Сандерса, напевно, найкраще ілюструє важливість боротьби до кінця. Чоловік не мав навіть середньої освіти та змінив впродовж життя безліч професій. Тож сама думка про те, що йому вдасться підкорити ресторанний ринок на глобальному рівні, виглядала як мінімум абсурдною. Адже як пенсіонер може відкрити велику мережу, відому на весь світ?

Гарланд Девід Сандерс / Фото з інстаграму KFC

Але полковнику Сандерсу було байдуже на загальну думку. Після кожної з сотень відмов він прямував до наступного пункту, будучи впевненим: одного дня його курка в клярі стане популярною. Як це часто трапляється, у цьому парі з долею виграв Сандерс – мережа KFC з’явилася у кожному куточку планети.

Інгвар Кампрад

Засновник ІКЕА народився у маленькому шведському містечку та не мав абсолютно жодних передумов для того, аби внести своє ім’я у список мільярдерів та одного з найуспішніших підприємців в історії. Все, що в нього було – це винахідливість та бажання заробляти.

Інгвар Кампрад / Фото ІКЕА

Ще з раннього віку він зрозумів, що отримання прибутку – це навичка, яку можна вдосконалювати. Торгівля сірниками, рибою, насінням, канцелярськими товарами – він не витрачав часу на роздуми та намагався збільшити свій капітал всіма можливими способами.

Коли підліткам дарують гроші, зазвичай вони купують якісь пам’ятні речі або цікаві враження. Інгвар вирішив інакше – і створив ІКЕА. Винахідливість Кампрада, яку він демонстрував все своє життя, перетворила його компанію на світового гіганта, а йому самому принесла божевільні статки.

Леонардо Дель Веккіо

Народитися у бідній міланській сім’ї, пережити смерть батька та опинитися в притулку, почати працювати в 14 років механіком на фабриці автомобільних запчастин та втратити частину пальця – просто неможливо, щоб історія найбагатшої людини Італії розпочиналася таким чином. Але життя Леонардо Дель Веккіо було саме таким.

Леонардо Дель Веккіо / Фото Luxottica

Згодом у нього народилася мрія – робити окуляри. Леонардо покинув навчання, переїхав до Беллуно – осередку виготовлення оправ. Шалена конкуренція не зупинила його, згодом народилася компанія Luxottica. Скромний виробник окулярів з часом перетворився на власника Ray-Ban, Persol, Oakley та партнера Chanel, Prada та Armani. Дель Веккіо не вірив обставинам, а опирався лише на власні вміння та сили.

Усі ці історії об’єднує те, що бізнесмени впевнено йшли до своєї мети, а збагачення для них не було головною ціллю. Гроші стали радше інструментом для підвищення рівня життя та досягнення власного комфорту.

Комфорт у дорозі – важливий фактор для бізнесменів

Багато хто з мільярдерів навіть на вершині свого успіху не гнався за атрибутами розкоші. Наприклад, якщо йдеться про автомобіль, то для таких людей головними критеріями для вибору машини були зручність, якість та надійність. 

Ці характеристики поєднує Škoda Kodiaq – великий, потужний, сучасний та просторий кросовер. Його салон може вміщати як 5, так і 7 чоловік, і жоден з них не буде скаржитись на втому під час подорожі. Адже Kodiaq – найбільший позашляховик в родині Škoda (довжиною 4,7 метра), і, звичайно, найзручніший у далеких подорожах.

Комфорт пасажирів досягається завдяки багатому оснащенню: вже у базовій версії у ньому є безключовий доступ, підігрів сидінь, задній парктронік, двозонний клімат-контроль та багато іншого. Система підключення до смартфона покаже ситуацію в автомобілі, навіть якщо власник знаходиться у іншому місті. А в найбільш розкішній версії L&K кросовер має шкіряний салон, преміальну аудіосистему Canton з 10 динаміками та навігаційну систему Amundsen.

На дорозі власник Škoda Kodiaq завжди відчуває себе впевнено, адже в моторній гамі на вибір – бензинові чи дизельні двигуни потужністю 150 – 200 к.с. з автоматичною коробкою передач. Повний привід забезпечить впевненість на будь-яких дорогах та поза ними. Škoda Kodiaq недарма вважається флагманом бренду у сім’ї кросоверів – у ньому запроваджено найкращі технології, доступні на даний момент у європейському автопромі.

Такий варіант стане чудовим вибором для людей, які шукають собі комфортний автомобіль. Тож ставте собі цілі та впевнено рухайтеся до мети, попри будь-які перешкоди.