Лише три японські компанії повністю вийшли з Росії

5 жовтня 2022, 15:30
Читать новость на русском

Джерело:

KSE Institute

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Японія запровадила санкції разом зі США та ЄС. Однак за сім місяців війни лише три компанії повністю залишило ринок Росії, інші лише призупинили свою діяльність або оголосили про вихід найближчим часом.

Скільки японських компаній працює в Росії

Нині повністю покинули ринок Росії з продажем своїх часток лише NTT DATA, Mitsubishi Logisnext і Furuno. Зі 156 компаній в базі KSE 51% японських компаній все ще залишаються в Росії, 17% чекають, дещо обмежуючи свою діяльність та ще 30% вже анонсували про свій вихід.

Цікаво Мільярди доларів: скільки втратили найзаможніші росіяни від початку року

Для порівняння, 27% американських компаній повністю вийшли з Росії, а також 33% канадських і 46% британських компаній. Але підкреслимо, що такі великі японські компанії як Uniqlo, Nintendo, Hitachi, Mitsubishi Electric, Japan Tobacco і Toridoll Holdings об'єдналися аби призупинити власний бізнес в Росії.

За даними, зібраними KSE Institute, у 2021 році 156 японських компаній:

  • забезпечили роботою щонайменше 37,8 тисячі людей,
  • отримали 19,5 мільярдів доларів річного доходу,
  • мали 7,3 мільярда доларів капіталу,
  • 8,9 мільярда доларів активів.

Компанії, що працюють/працювали в Росії / Інфографіка KSE Institute

Хто не планує покидати ринок Росії 

  • АвтомобілебудуванняLexus, Yazaki, KYB Corporation, Mitsuba Corporation, NGK – відсутні заяви цих компаній та інформація про їхню реальну позицію.
  • Виробники електроніки, які все ще залишаються і продовжують продавати свою продукцію в Росію без жодних публічних заяв, наприклад: Fujifilm Corporation, Pioneer, Brother, Yamaha Corporation, OKI, Yamabiko Corporation, Casio, Horiba, JVC Kenwood, Riso Kagaku Corporation, Roland Corporation, Seiko, Toppan.
  • Продовжує працювати на російському ринку й ряд енергетичних компанійKyushu Electric Power спершу призупинила імпорт, але вже у серпні повідомила, що продовжила контракти на закупівлю скрапленого газу (СПГ) з нафтогазового проєкту "Сахалін-2" у Росії. Також вирішили залишитись й JERAToho Gas та HIROSHIMA GAS Co. Не планує виходити з агресорки й конгломерат Mitsubishi Corp у якого 10% у проєкті "Сахалін-2".

Японський експорт до Росії

За даними Міністерства фінансів Японії, японський експорт в Росії у липні 2022 року зріс до 54 495 мільйонів ієн у порівнянні 40 751 мільйон ієн у серпні 2021 році, передає Trading Economics. Однак у серпні зріс на 31% через зростання світових цін на енергоносії.

Імпорт російського скрапленого природного газу в Японію зріс на 211% порівняно з серпнем 2021 року та на 386% у грошовому еквіваленті відповідно. Тому, на думку KSE, Японія навряд чи припинить купувати російські енергоносії через свою залежність від імпортної енергії, стрімкого зростання цін на енергоносії та конкурентоспроможної ціни на російську енергію.

  • За даними Center for Research on Energy and Clean Air (CREA) у 2022 році Японія купила російських енергоносіїв на суму 2,6 мільярда доларів.
  • За даними Jiji Press та Nippon.com, станом на початок квітня 2022 року до 15 287 компаній в Японії мали угоди або непрямі ділові зв’язки з російськими фірмами, згідно зі звітом опитування компанії кредитних досліджень Teikoku Databank Ltd.
  • Станом на березень 2022 року 338 фірм Японії мали прямі експортні чи імпортні угоди з російськими компаніями, а Росія мала ділові зв'язки з 14 949 японськими компаніями.

Зауважимо, що більшість з тих, хто займався експортом до Росії, – це компанії, які займалися виробництвом автомобілів, деталей машин або електронних компонентів. Попит переважно на виробництво автомобілів для Росії, загальним обсягом понад 100 тисяч одиниць на рік, поки що зникне, прогнозує Teikoku Databank.