ЄС планує заборонити своїм громадянам обіймати високі посади у російських держкомпаніях, – ЗМІ
Джерело:
BloombergЄвропейський Союз розглядає можливість заборонити своїм громадянам обіймати високооплачувані керівні посади у російських державних компаніях. З відповідною ініціативою виступила Німеччина.
Про це пише видання Bloomberg з посиланням на анонімні джерела, ознайомлені з питанням. Зазначається, що така заборона торкнеться, зокрема, ексканцлера Німеччини Герхарда Шредера, який сплюндрував репутацію партії соціал-демократів ФРН через свої тісні зв'язки з путіним.
Читайте також Народжені плазувати ходити не зможуть: з росії пішов найбільший світовий виробник протезів
Пропозицію мають підтримати всі країни-члени ЄС
Якщо заборону громадянам ЄС обіймати високі посади у російських держкомпаніях офіційно представить Єврокомісія, за неї мають проголосувати представники усіх країн-членів Євросоюзу. Лише тоді обмеження почне діяти.
При цьому, забезпечувати дотримання заборони та вживати заходів будуть зобов'язані уряди країн-членів Європейського Союзу. Одне з джерел Bloomberg зазначило, що пропоноване обмеження включатиме період поступового впровадження.
Водночас, пропозиція Німеччини не називає конкретних осіб, втім інтенція ФРН тут очевидна – Герхард Шредер, його посади у російських компаніях та тісні зв'язки з верхівкою країни-агресорки. За даними німецьких ЗМІ, ексканцлер досі очолює комітет акціонерів Nord Stream та раду директорів Nord Stream 2.
У травні Шредер пішов з посади очільника російської держкомпанії "Роснефть" після багаторазових закликів до нього припинити зв'язки з країною-агресоркою та владіміром путіним на тлі широкомасштабного вторгнення росії в Україну.
Зверніть увагу Перебуває на межі банкрутства: Німеччина націоналізує найбільшого імпортера російського газу
До слова, інші екслідери ЄС, зокрема Еско Ахо з Фінляндії, Крістіан Керн з Австрії та колишній прем'єр Франції Франсуа Фійон вийшли з рад директорів декількох російських компаній після вторгнення росії в Україну.
Зауважимо, що ймовірна пропозиція Німеччини надійшла після того, як "Газпром" 27 вересня оголосив про пошкодження газогону "Північний потік" поблизу данських вод. У ФРН та декількох інших країнах одразу заявили про ймовірну диверсію.