Проросійські хакери атакували сайти НАТО й організацію, яка допомагає потерпілим у Туреччині
Джерело:
dpaДекілька сайтів НАТО зазнали кібератаки ввечері 12 лютого. Зокрема, деякий час не був доступний сайт Штабу сил спеціальних операцій НАТО.
Речниця підтвердила виданню, що фахівці Альянсу "розбираються з інцидентом, спрямованим проти кількох сайтів".
До теми Хакери намагались зламати телевізійний сигнал: транслювали російську ІПСО
Кіберексперти НАТО активно займаються інцидентом, який торкнувся деяких вебсайтів НАТО. НАТО регулярно займається кіберінцидентами і дуже серйозно ставиться до кібербезпеки,
– повідомив представник Альянсу.
Зазначають, що до інциденту може бути причетне проросійське хакерське угруповання Killnet, пов'язане з іншими недавніми атаками, у тому числі в Німеччині – тоді постраждали сайти Бундестагу, поліції та об'єктів критичної інфраструктури.
На офіційних сторінках Альянсу після того не публікували жодних заяв у зв'язку з інцидентом.
Наразі сайти працюють
Основний сайт Північноатлантичного альянсу на цей час працює, як і сайт Парламентської асамблеї НАТО, а сайт NSHQ, схоже, недоступний.
О та організацію, що наразі доставляє допомогу до Туреччини, яка постраждала від землетрусу.
Про це пише The Telegraph із посиланням на неназваного офіційного представника НАТО та повідомлення хакерів у соцмережах.
Хакери атакували й організацію, яка допомагає потерпілим у Туреччині
The Telegraph пише, що проросійські хакери також атакували Засоби стратегічних авіаперевезень НАТО (SAC) – організація об'єднує 12 країн, 10 із яких є членами НАТО. Організація діє для спільних стратегічних військових та гуманітарних авіаційних перевезень.
Зазначають, що у лютому 2022 року SAC поставляла зброю для української армії, а у 2021 році здійснювала евакуацію з Афганістану. Наразі ж організація займається доставленням пошуково-рятувального обладнання до району, який постраждав внаслідок землетрусу в Туреччині та Сирії.
Що відомо про Killnet
Західні служби безпеки раніше характеризували Killnet як вільну групу прокремлівських активістів, які прагнуть порушити роботу військових та урядових вебсайтів країн, які підтримують Україну.
Раніше хакери Cold River також намагалися проникнути в мережі східноєвропейських країн, які є членами НАТО. Кампанії атакували за допомогою новостворених облікових записів Gmail та облікових записів, які не належать Google, тому рівень успіху цих кампаній невідомий.
Зверніть увагу! США та Британія ввели санкції проти групи російських кіберзлочинців, які причетні до створення хакерського угруповання Trickbot.