Сучасна техніка з Великої Британії невдовзі посилить ЗСУ: у чому її особливість

8 березня 2023, 11:30
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Міжнародні партнери продовжують надавати Україні важливу військову допомогу. Уже в березні наша держава отримає потужний та довгоочікуваний бойовий транспорт із Великої Британії.

Сьогодні очевидно, що допомога наших союзників суттєво впливає на успіхи ЗСУ, інформує 24 Канал. Щоб краще розібратися, як саме це відбувається, спільно з мужнім брендом Козацька Рада розповідаємо про характеристики та можливості наданої нам техніки.  

Читайте також  США передали українцям автомобілі MaxxPro: які їхні характеристики

У новому випуску спецпроєкту "Зброя перемоги" – британські танки Challenger 2. Які його переваги та особливості – дізнавайтесь у матеріалі. 

Challenger 2: основні характеристики танка третього покоління

Challenger 2 – розробка британської компанії Vickers Defence Systems. По суті, він є модернізацією Challenger 1, але між моделями настільки багато відмінностей, що взаємозамінними можуть бути тільки 3% деталей.

На озброєнні Великої Британії танки третього покоління з’явилися ще у 1995 році. Зараз у строю Сполученого Королівства налічується 227 одиниць цієї техніки. Однак у Лондоні вирішили скоротити їх кількість до 148, які відправлять на модифікацію в межах роботи над Challenger 3. За попередніми даними, новинка має з’явитися на озброєнні у 2027 році. Загалом на відповідну угоду британський уряд виділив 1 мільярд фунтів стерлінгів.

Танки Challenger 2 / Фото Міністерства оборони Великої Британії

Танки Challenger 2 дещо відрізняються від інших бронемашин союзників НАТО. Найпершою відмінністю є озброєння – гармата L30A1 калібром 120-міліметрів. Її боєзапас – 52 снаряди, а швидкість стрільби – до 10 пострілів на хвилину. Гармата нарізна і використовує неуніфіковані з НАТО боєприпаси роздільного заряджання. Тож до британських танків необхідне окреме озброєння.

Насамперед мова йде про бронебійно-фугасні снаряди HESH, які дозволяють доволі ефективно знищувати укріплення та легку броньовану техніку противника на відстані до 8 кілометрів. До порівняння: підкаліберні боєприпаси можуть завдавати таких уражень на відстані 3 – 5 кілометрів. Також HASH здатні виводити з ладу танки противника, завдаючи їм серйозних пошкоджень. При цьому під час детонації внутрішню частину ворожого танка уражає його ж броня.

Танки Challenger 2 / Фото Міністерства оборони Великої Британії

Challenger 2 оснащений кутовим та зенітним кулеметами з боєзапасом до 4 000 патронів, а також димовими гранатами.

Крім цього, цей танк має наступні характеристики:

  • Вага танка становить 64 тонни, а з додатковим бронюванням – 75 тонн.
  • Потужність двигуна – 1 200 кінських сил, питома потужність – 18,7 кінської сили на тонну (з додатковим бронюванням – 16,0 кінської сили на тонну).
  • Розганяється Challenger 2 до 59 кілометрів на годину по дорозі та до 40 – по бездоріжжю.
  • Загальний запас ходу – до 550 кілометрів.
  • В екіпажі може перебувати 4 особи.

Вартість одного такого танка – близько 4,2 мільйона фунтів стерлінгів.

Україна – третій оператор британських танків у світі

Попри свою міць, деякими показниками британський Challenger 2 поступається іншим танкам третього покоління. Наприклад, питомою потужністю: у німецьких Leopard 2 цей показник вищий. Та й у більшості членів НАТО танки й снаряди до них уніфіковані, що полегшує експлуатацію. Головна причина цього недоліку – вага британського танка та додаткової броні.

Тому Challenger 2 не стали популярними у світі й, крім Великої Британії, до 2023 року оператором танків був тільки Оман, який придбав у Лондона 38 Challenger 2. Таким чином після отримання цієї бронетехніки Україна стане третім у світі оператором британських танків.


Українські танкісти на навчаннях у Великій Британії / Фото Міністерства оборони Великої Британії

Наразі відомо, що Лондон надасть Україні 14 одиниць Challenger 2. Однак можна припустити, що у перспективі Велика Британія може виділити і додаткові одиниці. Так, посол України у Великій Британії Вадим Пристайко вже повідомив, що ми отримаємо щонайменше удвічі більше Challenger 2. 

Бойове використання Challenger 2

Британські танки використовували у миротворчих місіях, але перше бойове застосування почалося у 2003 році під час війни в Іраку. Тоді Велика Британія відправила на Близький Схід 120 танків Challenger 2. Попри те, що прямих танкових зіткнень між сторонами конфлікту не було, ця бронетехніка виконувала роль вогневої підтримки армії Сполученого Королівства.

Тоді Challenger 2 проявили себе дуже добре, зокрема продемонстрували високу маневреність.

Тож можна сміливо вважати, що такий танк суттєво посилить українську армію, а його броня та можливості маневрування стануть хорошим підкріпленням для Збройних Сил України.

Українці незламні та крок за кроком проганяють окупантів зі своєї землі! Поки весь світ захоплюється нами, Козацька Рада супроводжує до перемоги. Адже Козацька Рада – бренд з українським характером: нестримний, як зброя, мужній, як весь наш народ.