Спільно з мужнім брендом Козацька Рада 24 канал розкриває цікаві деталі про техніку, що вже є в арсеналі України. У сьогоднішньому спецвипуску "Зброї перемоги" розповідаємо про американсько-ізраїльську розробку.

Читайте також Солідне доповнення до арсеналу: на що здатна техніка нового покоління з Німеччини

За час акції Козацька Рада зібрала понад 323 мільйони гривень на потреби ЗСУ. До слова, ініціатива діє до кінця 2022 року, тож у вас ще є можливість зробити свій внесок. Й допоки ви обираєте продукт бренду, розповідаємо, як американські бронеавтомобілі MaxxPro із системою захисту від мін, засідок та саморобних вибухових пристроїв посилюють Збройні Сили України.

MaxxPro: конструкція та особливості броні

Розробкою броньовика займалися одразу дві компанії: американська Navistar International та ізраїльська Psessan. Об'єднавши зусилля, інженерам вдалося не просто створити бронеавтомобіль з хорошими показниками броні, але й підвищити прохідність транспорту. Відтак MaxxPro – не лише "міцний горішок" на полі бою, але й маневрений автомобіль, що відіграє не останню роль під час пересування лінією фронту.


Бронетранспортер MaxxPro / Фото United States Army

Бронетранспортер презентували у 2007 році. Тож це відносно нова розробка, якою сьогодні користуються найпотужніші армії світу, серед них – українська.

Існує кілька модифікацій MaxxPro, кожна з яких призначена під певні потреби. Однак усі бронетранспортери пристосовані до роботи в радіаційному, біологічному та хімічному середовищах.

MaxxPro, як й інші протимінні автомобілі, має цікаву конструкцію. Кабіна схожа на капсулу для екіпажу з v-подібним корпусом. Це дає можливість розділяти вибух на два і відводити його від машини. Завдяки такому рішенню MaxxPro може витримати до 7 кілограмів вибухівки.


Деталі броньовика MaxxPro скріплюються болтами / Фото Міністерство оборони США

Нестандартні рішення пропонують і для ремонту MaxxPro. Деталі броньовика скріплюються болтами, що дозволяє швидко полагодити авто у випадку пошкоджень. Важливо, що для цього не знадобляться спеціальні інструменти та зварювальні апарати.

Озброєння й тактико-технічні характеристики MaxxPro

Перш за все, слід згадати про можливість встановлення кулеметів на даху броньовика. Зазвичай, це кулемети калібру 7,62 або 12,7 міліметра. Але технологічність та підтримка бойових модулів дають змогу встановити навіть протитанкові засоби чи дистанційно-керовані системи. А це не поганий бонус для транспорту, першочерговим завданням якого є підтримка і перевезення піхоти.

За потреби MaxxPro можна обладнати й додатковими комплектами броні, все залежить від специфіки завдань. А в передній частині автомобіля передбачене місце для лебідки, яка допоможе в буксируванні чи розчищенні доріг.


В екіпажі можуть перебувати троє осіб / Фото Міністерство оборони США

Щодо тактико-технічних характеристик, то важить MaxxPro від 13 – 14,5 тонни. Це залежить від комплектації. Бронеавтомобіль може розганятися до 105 кілометрів на годину, його запас ходу сягає 600 кілометрів.

В екіпажі можуть перебувати 3 осіб, а перевозити дозволяється до 6 десантників у повному спорядженні.

MaxxPro має понад 3 метри у висоту, понад 2,5 метри завширшки та майже 6,5 у довжину. Тож маленьким його не назвеш.

Характеристики потужного протимінного бронеавтомобіля MaxxPro: дивіться відео

Безумовно, така бронетехніка – це одна із найважливіших складових на війні. Адже в першу чергу вона захищає наших військових. Так, MaxxPro дозволяє українським солдатам швидко та маневрено долати великі відстані на різних ділянках протяжного фронту.

Тому чим більше такої техніки стоятиме на озброєння ЗСУ, тим легше та ефективніше вони зможуть виконувати різноманітні завдання на лінії зіткнення з ворогом.