Чи готові депутати відмовитися від недоторканності: неочікувані дані

16 жовтня 2018, 20:58
Читать новость на русском

Шарль де Голль, Енштейн, Ґанді, Маргарет Тетчер – всі ці люди зробили свої країни успішними без доторканності. Їхні автографи виставили у будинку парламенту. Наші ж українські можновладці тримаються за імунітет, як за рятівну соломинку. Деякі з них, лише заради цього йдуть у депутати. Може саме недоторканність заважає депутатам зробити нашу країну успішнішою?

Чи будуть депутати голосувати за зняття недоторканності Вілкула і Колєснікова? Олександр Вілкул детально розповів, що думає про подання щодо себе.

Читайте також: Одіозний Вілкул зареєстрував гомофобний законопроект, який схожий на російський

"Партія "Самопоміч" голосує за всі, абсолютно без виключення, подання про зняття депутатської недоторканності", – заявила народний депутат Тетяна Острікова.

У депутата "Народного фронту" Сергія Пашинського складається враження, що НАБУ і прокуратура зловживає своїм правом зняття недоторканності. Народному депутату з фракції "БПП" Олексію Гончаренку недоторканність не дає нічого, окрім головного болю.

Якщо ти чесний, все робив правильно, платив податки – то завжди є можливіть себе захистити,
– вважає депутат "Самопомочі" Іван Мірошниченко.

Олександр Вілкул стверджує, що імунітет йому необхідний.

У ситуації, коли до президентських виборів півроку, намагаючись "брудно" сфальсифікувати справу, тим самим обмежити мою політичну активність – так,
– заявив нардеп від "Опозиційного блоку".

Знімати з себе недоторканність народні депутати не наважились. Погодилися скасувати її лише з 2020 року.

Нагадаємо, депутати Верховної Ради не підтримали подання генерального прокурора щодо притягнення до кримінальної відповідальності співголови фракції "Опозиційний блок" Олександра Вілкула.

Чому з Олександра Вілкула хочуть зняти недоторканність?"Опоблоківця" Олександра Вілкула ГПУ підозрює в тому, що під час перебування на посаді голови Дніпропетровської ОДА він був причетний до розкрадання земель.

Генпрокурор Луценко зазначив, що виходячи з матеріалів слідства, у 2011 році Вілкул саме на посаді губернатора Дніпропетровщини передав в оренду ПрАТ "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат" земельні ділянки, право розпорядження якими не входило в компетенцію ОДА, оскільки ці землі були в колективній власності. За оцінками слідства, державі було завдано збитків на майже півмільйона гривень.