Законопроект № 9183 зареєстрований у Верховній Раді.

Читайте також: В королівській сім’ї відбулось перше гей-весілля

В пояснювальній записці до закону вказується, що він буде "посилювати захист суспільної моралі, охорони сім’ї та традиційних сімейних цінностей, посилення соціального захисту сім’ї та дітей".

Він також пропонує виключити з українського законодавства терміни "гендерна ідентичність, сексуальна орієнтація" тощо.

За "пропаганду одностатевих стосунків" нардеп пропонує передбачитиштраф від 1700 до 17 тисяч гривень для громадян і від 17 тисяч до 51 тисячі гривень для юридичних осіб і службовців.

За повторну пропаганду упродовж року, на думку Вілкула, має наставати кримінальна відповідальність – від арешту до 3 років до позбавлення волі на 3-5 років для громадян і 4-6 років для посадовців.

Зазначимо, що українські політики часто використовують гомофобні вислови, щоб підняти власні рейтинги, чим підбурюють соціум до дискримінації меншин. Так у червні 2018 року Ганна Турчинова заявила про те, що ЛГБТ-люди є "відхиленням від норми", гомосексуальність – хворобою, а дискримінації жінок в Україні не існує.

Після цих заяв правозахисні організації звернулися до ректора педагогічного університету імені Драгоманова в Києві з проханням звільнити з посади Ганну Турчинову – деканку цього закладу через її заяви.

Що таке гомофобія?Це страх, огида або прояв дискримінації по відношенню до гомосексуальності або гомосексуальних людей. Це також означає почуття ненависті або засудження гомосексуальних людей, жінок і чоловіків, їх способу життя, сексуальної поведінки чи субкультури. Психологи стверджують, що люди з агресивною гомофобією самі переважно є латентними геями. З гуманістичної точки зору гомофобія не менш відразлива, ніж антисемітизм і расизм.