Чи можуть свідчення екс-голови ФБР призвести до імпічменту Трампа
Переломний момент у президентстві Дональда Трампа. Екс-голова ФБР Джеймс Комі дає свідчення у комітеті з питань розслідувань Сенату. Заяви останнього можуть стати підставою для звинувачень президента у перешкоджанні правосуддю.
Справжньою сенсацією перед слуханнями стала публікація письмового варіанту доповіді Джеймса Комі. У документі три моменти спровокували політичний скандал. Комі підтвердив, що Трамп вимагав від нього відданості і вірності. Також просив не розслідувати зв'язки свого екс-радника Майкла Флінна з російськими посадовцями. Потім вимагав якнайшвидше дати раду розслідуванню ФБР про втручання Росії у вибори. І зрештою мав публічно заявити, що Трамп у справі не фігурує.
"Він описав розслідування щодо Росії як "хмару", яка нависла над його можливостями діяти в інтересах країни. Він сказав, що не має жодного відношення до Росії, не мав ніяких стосунків з повіями в Росії і завжди припускав, що його записують, коли він перебував у Росії. Він запитав, що можна зробити, щоб "прибрати цю хмару", – розповів Комі.
Читайте також: Росія намагалася втрутитися у вибори США, – екс-глава ФБР заявив про відсутність сумнівів
Трамп звільнив Комі місяць тому. Тоді саме активізувалось розслідування ФБР про змову команди Трампа і Росії. Такі кадрові зміни гостро розкритикували демократи в Конгресі, вимагаючи усунути президента від влади.
Я закликаю, містере спікере, розпочати процедуру імпічменту президента Сполучених Штатів Америки через його перешкоджання здійсненню правосуддя. Я не роблю це з політичною метою, а через віру у великі ідеали цієї країни. Ніхто не має бути понад законом,
– заявив конгресмен від Демократичної партії Аль Грін.
Американські ЗМІ повідомляють, що Аль Грін вже готує письмову заявку з пропозицією імпічменту. Це має стати першим офіційним кроком до припинення повноважень Трампа. Спочатку рішення має затвердити палата представників. І лише тоді його розгляне Сенат. І в нижній, і у верхній палатах Конгресу Республіканська партія має більшість. Чи підтримають вони імпічмент, поки прогнозувати важко.
Читайте також: С Трампом уже попрощались