Чи позбавлять Найєма, Заліщук та Лещенка мандатів через вихід із БПП
Мустафа Найєм, Сергій Лещенко та Світлана Заліщук заявили про вихід із фракції БПП. Тепер цілком імовірним є те, що нардепів позбавлять мандатів.
Читайте також: Найєм, Лещенко і Заліщук виходять з фракції БПП
Про це розповів юрист Василь Мірошніченко у коментарі 24 каналу. За його словами, формально підстава позбавити їх мандатів є. І якщо представники БПП захочуть, то вони можуть це зробити. Оскільки є імперативний мандат і депутати зобов'язані діяти за вказівками керівництва своєї партії.
Якщо хтось виходить із депутатської фракції, то його мають право позбавити мандату. Це робить той самий орган, який висував депутата. У цьому випадку – з'їзд партії. Після цього наступні за списком нардепи займають їхні місця.
Дивіться відео: Заліщук, Лещенко та Найєм пішли з президентської фракції у парламенті
Експерт додав, що для Найєма, Заліщук та Лещенка позбавлення мандатів не буде чимось катастрофічним. Адже вони без проблем зможуть потрапити в новий парламент після виборів.
Ці нардепи зможуть обратися з іншою партією. Вони люди відомі, популярні, з рейтингом. Я думаю, що їх охоче візьме інша політсила до себе. Так, не будуть вони у парламенті півроку. А потім зможуть повернутися,
– зазначив юрист.
За його словами, нардепи вже давно говорили про своє бажання бути поза фракцією БПП, оскільки мали розбіжності з політикою цієї політсили. Єдине, що їх стримувало – це ймовірність бути виключеними з числа нардепів. Юрист припускає, що саме скандал через розслідування програми "Наші гроші" щодо розкрадання в "Укроборонпромі" пришвидшив їхнє рішення. З трьох нардепів таку причину виходу з партії назвала лише Світлана Заліщук.
Що відомо про розслідування в "Укроборонпромі"?
Розслідувачі програми "Наші гроші" зібрали докази багаторічної схеми вимивання сотень мільйонів гривень з українського оборонного комплексу. У цій схемі залучені друг і партнер президента, член Ради нацбезпеки Олег Гладковський та його 22-річний син Ігор.
Журналісти з'ясували, що неякісні запчастини та техніку з Росії контрабандою продавали "Укроборонпрому" через фірми-прокладки. Зокрема, фіктивна компанія "Оптимумспецдеталь" за декілька років отримала від державних бронетанкових заводів близько 100 мільйонів гривень.