Чи стануть акції протесту у Києві масштабними: думка політолога
Навряд чи нинішні акції протесту переростуть у масштабні мітинги. Вимоги політичної реформи багато в чому незрозумілі для виборців. Коли висуваються вимоги підвищення пенсій, зменшення тарифів тощо, які реально може відчути кожен виборець, то природно інтерес до акції значно більший.
Таку думку сайту "24" висловив голова КВУ Олексій Кошель.
Водночас, на переконання експерта, різні способи тиску на парламент мають позитив. Зараз, за словами Кошеля, важливо, щоб українці отримали відповідь від парламенту.
Чому відбуваються ті чи інші акції протесту? Проблема в тому, що Верховна Рада працює у форматі законодавчого хаосу. Лідери фракцій і керівництво Верховної Ради не знають, які головні завдання перед парламентом на грудень, січень. Парламент фактично працює всліпу,
– говорить Кошель.
Читайте також: Політичний конфлікт в Україні може вийти з-під контролю, – експерт
Тому, за словами експерта, парламент має зробити висновки і запропонувати чіткий алгоритм своєї роботи, як для себе, так і для суспільства. Адже Порошенко заявив, що підтримує створення антикорупційного суду, п’ять фракцій із шести підписали угоду, яка передбачає ухвалення законів про вибори за відкритими списками і скасування недоторканності. Відповідно ймовірність того, що без тиску парламент ухвалив би ці зміни – висока. Всі партії розуміють, що через півтора року їм іти на вибори, і тоді в них українці запитають і про недоторканність, і про відкриті списки.
Політолог зауважує, що з огляду на протестні акції і критичне ставлення до парламенту є сподівання, що депутати будуть працювати на далеку перспективу. В результаті це буде логіка для суспільства і самого парламенту, яка частково синхронізує роботу Верховної Ради і Кабміну в плані першочерговості і другорядності реформ.
Читайте також: У чому схожість Євромайдану і протестів під Радою: думка експерта
На цій сесії парламент двічі вносив зміни до закону про фізкультуру і спорт. Це важливо, але не актуально на найближчий рік. А закон про протимінну діяльність, від якого залежить життя людей, півтора року гальмується. Треба навчитися правильно розставляти пріоритети, тоді буде більшою ефективність і якість діяльності парламенту,
– вважає Олексій Кошель.
Нагадаємо, в Києві біля Верховної Ради тривають протести. Ввечері 18 жовтня поліція пішла на штурм наметового містечка. Під час сутичок правоохоронці застосували сльозогінний газ та затримали 11 активістів.
Читайте також: Оксамитовий Майдан: про причини і наслідки акцій протесту