Чи варто відмовитися від міномету "Молот" на фронті: думка військового
Військовослужбовці запевняють, що відмовитися від міномету "Молот", який останнім часом несе багато загрози, можна, але на фронті потрібен саме такий калібр, бо він дуже зручний.
Про це розповів волонтер та ветеран АТО Мирослав Гай у прямому ефірі 24 каналу.
Читайте також: Вибух "Молота": що не так із цим мінометом та чому це важливо
Як зазначив військовий, останнім часом збільшилися прикрі випадки загибелі військових через підрив цього міномету, як в навчальних, так і в бойових умовах, і це вже перевищує статистичну похибку.
Відмовитися від міномету "Молот", звичайно, можна, але хочу зазначити, що військовим дуже потрібен саме такий калібр. Адже, по-перше, в нас достатня кількість боєприпасів до нього, а по-друге, він дуже зручний на фронті,
– відповів Гай.
За словами військового, потрібно проводити повноцінне розслідування всіх прикрих випадків, бо вони дуже схожі, а також варто об’єктивно дослідити виробництво та боєприпаси "Молота".
"Після прикрого випадку смертей військових, до нас надійшов наказ – здійснювати підрив міномету лише з укриття та за допомогою смикання мотузки. Навіть військовослужбовці зазначають, що такі прикрі випадки будуть і надалі, адже існує проблема, яку ніхто чітко зрозуміти не може. Розривається міномет через технічні порушення чи проблеми в боєприпасах – у цьому мають розбиратися фахівці", – сказав він.
Мирослав Гай зазначив, що, оцінюючи наші умови на даний час, нині альтернативи міномету "Молот" немає, проте замінити їх все ж можна радянськими мінометами.
Нагадаємо, у вівторок, 25 вересня, в результаті вибуху міномету "Молот" зазнали поранення троє українських військовослужбовців. За даними кореспондентів 24 Каналу, інцидент трапився у 72-ій бригаді.
А 6 липня під час навчань на Рівненському загальновійськовому полігоні розірвався міномет. Внаслідок інциденту загинули 3 військових, ще 9 зазнали поранень.