Чи відповість Росія за збитий Boeing 777

20 липня 2017, 23:00
Читать новость на русском

Три роки минуло з часів страшної трагедії, яка сколихнула весь світ. 17 липня 2014 року російський протиповітряний комплекс системи "БУК" збив над територією Донецької області малайзійський Boeing MH-17. Внаслідок цього злочинного нападу режиму Володимира Путіна загинули 298 людей.

Рівно три роки у небі над селом Грабове Донецької області тому внаслідок прямого потрапляння ракети російського комплексу "БУК" було збито літак Boeing 777 малайзійських авіаліній. Це сталося у зоні воєнних дій на сході України, розв’язаних Кремлем.

Жертвами атаки на мирний літак стали 192 громадянина Нідерландів, 44 малайзійці (включаючи 15 членів екіпажу), 27 австралійців, 12 індонезійців, 10 британців, чотири німці, чотири бельгійці, три філіппінці, один канадець і один громадянин Нової Зеландії. З перших годин після нападу Кремль похапцем намагався перекласти провину на українську армію, вигадуючи фантастичні версії від пострілу українського "БУКу" до нападу винищувача українських ВПС Су-24.

Читайте також: "Путін з іншим обличчям": на що вказує авторитаристська поведінка Навального

Першим, хто виступив з чіткою заявою щодо збиття Boeing причетна російська сторона, був радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. З перших днів злочину російської воєнщини розпочалося міжнародне розслідування, яке триває і досі. Російсько-терористичні війська в зоні конфлікту та проросійські сепаратисти чинили відчайдушний спротив усім намаганням міжнародних слідчих потрапити на місце падіння літака рейсу МН-17.

Поки тривали бойові дії та українські і міжнародні слідчі не мали доступу до рештків Boeing, терористи гарячково знищували докази причетності росіян до злочину. Навіть більше, сепаратисти почали мародерствувати серед речей загиблих.

Фотографії вкрадених з багажу предметів одягу, техніки, косметики та дитячих іграшок почали з’являтися у російських соцмережах "Одноклассники" та "ВКонтакте". Подруги та дружини терористів хизувалися на сторінках соціальних мереж прикрасами та дорогою імпортною косметикою, що належала жертвам катастрофи.

Читайте також: Як у Кремлі відреагували на бажання України стати членом НАТО

Усе це та інші факти стали беззаперечним доказом причетності режиму Володимира Путіна до найбільшої авіакатастрофи в історії України. Зараз з’являються все нові факти. Зокрема, як заявив голова Ради безпеки Нідерландів Т’іббе Яустра, голландські слідчі встановили, що Росія несподівано в ніч на 17 липня 2014 року в односторонньому порядку закрила свій повітряний простір в зоні відповідальності Ростовського зонального центру повітряного руху, що межує з Україною.

Слідчі вважають це прямим доказом підготовки атаки на пасажирський Boeing МН-17. Надії на покарання усіх злочинців, а їх зараз нараховується понад 100, поки малі. Навіть у випадку їх заочного засудження міжнародним трибуналом Росія ніколи не видасть винних у трагедії. Живі свідки Володимиру Путіну не потрібні. Це підтверджує низка загадкових смертей керівників російської розвідки та військових.

Кремль старанно зачищає докази свого злочину. Проте відповідальність все же буде. Рано чи пізно Росії доведеться відповісти за цей нелюдський злочин.