Чим може здивувати Трамп Росію: думки світових ЗМІ

11 листопада 2016, 07:02
Читать новость на русском

Фахівцям дуже складно спрогнозувати кроки новообраного президента США Дональда Трампа по відношенню до Росії. Та все ж – більшість думок збігаються на негативі щодо перемоги республіканця.

Кореспондент Time Саймон Шустер вважає, що Путін має достатньо розуму, аби не очікувати від Трампа занадто багато.

Але Дональд Трамп, швидше за все, піде з РФ на деякі поступки. Це може бути скасування санкцій через агресію в Україні, відведення військ НАТО у Східній Європі, скорочення системи ПРО та інше.

На думку російського політолога Федора Лук'янова, США та Росія продовжуватимуть протистояти одне одному, незалежно від того, хто буде президентом.

Трамп – це похмілля Америки після чвертьвікового захвату владою,
– вважає Лук'янов.

Розвідувальні служби США стурбовані позицією Трампа щодо Росії, пише The Washington Post.

"Це страх перед невідомістю. Ми не знаємо – хто він такий насправді, за завісою всіх цих промов", – сказав виданню високопоставлений чиновник, який відає національною безпекою США.

Читайте також: Президентські вибори у США: як переміг Трамп та як на це реагує світ (Хронологія)

Оглядач Sueddeutsche Zeitung Юліан Ханс вважає, що Дональд Трамп готує у вирішенні конфліктів "радикальну зміну курсу".

"Жодної впевненості у тому, що з президентом Трампом почнеться нова ера дружби між Росією і Сполученими Штатами, немає. Обама довгий час ігнорував Путіна, уникав з ним особистих зустрічей і врешті-решт почав говорити з Москвою мовою санкцій. Трамп буде вирішувати суперечки в діалозі лицем до лиця, і це цілком вписується в путінський стиль", – пише оглядач.

Тепер Путін може сподіватися збільшити свій вплив – особливо в Сирії і в Україні,
– вважає кореспондент Die Welt Юлія Смирнова.

Глава Carnegie Moscow Center Дмитро Тренін каже, що якщо 45-ий президент США виконає хоча б частину своїх передвиборних обіцянок – його президентство може кардинально змінити ситуацію для Путіна, який прагне відродити вплив Росії на міжнародній арені.

Читайте також: Ми помилялись, – у Білому домі прокоментували поразку Клінтон

"Можливо, у американського президента, який принесе за стіл переговорів прагматичний досвід бізнесу замість пережитків холодної війни, характерних для оборонників, буде більше шансів нарешті "повернути Росію з холоду", – пише оглядач The Guardian Мері Дежевські.