Чому Росії не вдалося задавити Україну масою
Джерело:
фейсбук Миколи БєлєсковаОперативне мистецтво як здатність застосовувати угруповання для оточення/знищення значних сил ворога на просторі, який розтягується по фронту і в глибину на сотні кілометрів – явище порівняно нове. Воно народилося на стику двох феноменів – націоналізму і промислової революції.
Реалії
Ці феномени дали оперативному мистецтву ключове – масу озброєних людей і, як наслідок, одна генеральна битва розтягнулася в операцію із відповідною шириною і глибиною фронту.
Читайте також Білорусь відкрито готує вторгнення до України: чим зустрінемо ворога
І, як гарно показує поточна велика війна України і Московії, саме маса – це основа оперативного мистецтва.
Ніякі покращення ТТХ зразків озброєння і військової техніки (темп вогню, точність і дальність) саму масу не компенсують. Тобто, виявилося, що важить не лише якість, але і кількість. І після певного зменшення кількості пропорційно завданням на ТВД (театру воєнних дій – ред.) ніяка якість не компенсує брак маси для виконання класичних завдань оперативного рівня війни щодо оточення / знищення значних ворожих сил або хоча б таких глибоких ударів, щоб загрожувати основним лініям комунікацій і змушувати противника відкочуватися на десятки й сотні кілометрів.
Іракський приклад
Про масу в оперативному мистецтві на прикладі однієї з останніх великих операцій. Міжнародна коаліція для протидії Іраку мала "під ружжом" майже 960 тисяч, із яких американців – майже 700 тисяч.
Операція "Буря у пустелі" / Пентагон
Цього в акурат вистачило, щоб скувати противника (якого було 650 тисяч) і ввести в оману щодо напрямку можливого основного удару, а потім зробити потужне флангове охоплення посиленим VII корпусом ЗС США і гарантувати при цьому безпеку цього удару. І географія ТВД не так щоб і велика.
Висновок
Привіт довбойоб*м із Московії, які із 200 тисячами на усю Україну замахнулися.
У Кремлі є план знищення країн Балтії – дивіться відео: