Чому результати соцопитувань мають серйозні відмінності: версія експерта

15 липня 2019, 20:01
Читать новость на русском

Зараз відбувається останній етап війни рейтингів. Тому спостерігаються суттєві відмінності в різних соцдослідженнях. А результат залежатиме від явки виборців.

Про це 24 каналу розповів політичний експерт Петро Олещук.

Читайте також: Парламентські вибори-2019: які партії-кандидати йдуть і які в них шанси

Зокрема, за його словами, різні показники в партії "Голос" можуть бути політтехнологією. На думку Олещука, "Голос" відбирає електорат в однієї дуже впливової політичної сили (очевидно ,йдеться про "Європейську солідарність"). Ця політична сила хоче всіх переконати, що в "Голосу" немає шансів пройти в парламент.

Водночас, вважає політолог, коливання показників у "Слуги народу" – в рамках соціологічної похибки. Якщо для деяких партій коливання в межах кількох відсотків – серйозно, то для "Слуги народу" не надто суттєво.

Кардинальних змін рейтингів уже не буде. Все залежить від явки. Є партії більш чутливі до явки виборців або навпаки. Приміром, у "Свободи" дуже мобілізований електорат. І це може обумовити феномен зростання рейтингу, як було на виборах 2012 року. У "Батьківщини" є ідеологічне ядро. Чим вища явка, тим кращі показники партії. Явка може вплинути на показники політичних сил без жорсткого ідеологічного ядра,
– переконаний Петро Олещук.

Які останні дані соціологічних опитувань? Згідно дослідження, проведеного Центром Разумкова з 5 по 11 липня, п’ять партій проходять до Верховної Ради.

  • 41,5% – за "Слугу народу";
  • 12,5% – за "Опозиційну платформу – За життя";
  • 8,8% – за "Голос";
  • 8,3% – за "Європейську солідарність";
  • 7% – за "Батьківщину".

З урахуванням статистичної похибки на межі проходження в Раду перебувають партії "Сила і честь", за яку готові проголосувати 4,6% опитаних, і "Опозиційний блок" з 3,8% голосів.

Нагадаємо, що згідно дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології з 25 червня по 7 липня, лише чотири партії проходять до Верховної Ради.

  • 48,5% проголосували б за партію "Слуга народу";
  • 14,1% – за партію "Опозиційна платформа – За життя";
  • 9,2% – за партію "Європейська Солідарність";
  • 6,2% – за партію "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина".

Відповідно до опитування партія "Голос" набирає 4,4%, а також 4,1% виборців проголосували б за партію "Сила і Честь".

Редакція 24 каналу застерігає, що будь-які соціологічні опитування можуть не відповідати дійсності, тому пропонує сприймати цю інформацію критично.