Чому розгляд конституційності люстрації активізувався саме перед виборами

23 жовтня 2015, 19:59
Читать новость на русском

Про прецедент розгляду Конституційним Судом України закону про очищення влади розповіла гість студії Телеканалу новин "24" – голова департаменту Міністерства юстиції з питань люстрації Тетяна Козаченко.

Конституційність люстрації

– Подання такого рівня розглядаються не більше ніж три місяці. Пройшло вже пів року, а розгляд справи чомусь призначили дуже швидко. Нас про це повідомили менше, ніж за день. Тобто, сторони були фактично позбавлені можливості ознайомитися із матеріалами справи, підготувати клопотання, спланувати день. На засіданні були відсутні ряд людей: уповноважений з прав людини, представник з юридичною освітою Леонід Ємець, який зараз разом із міністром юстиції перебуває у Венеції на розгляді судової реформи.

Питання не в тому, що розглядають, а як дотримується процедура та який склад суддів.

Люстрація суддів

– Деякі судді підпадають під "очищення". Але безпосередньо під закон про люстрацію – не потрапляють. В них є конфлікт інтересів. Справа в тому, що у 2010 році вони виносили рішення, яке фактично призвело до конституційного перевороту, у позапарламентський спосіб вони змінили форму правління у державі та "подарували" повноваження Януковичу.

Чому перед виборами

– Є кілька причин, які пояснюють такий поспіх.

Якщо "регіонали", не залежно від прапорів, займуть ряд посад, а вони займуть, їм будуть потрібні люди на місцях. А вони не можуть повернути старі кадри, адже це забороняє закон.

– Тому Конституційний суд може в будь-який момент прийняти рішення.

– Закон розглядають упередженні судді, вони приймали участь в узурпації влади і підпадають під очищення. А внесли подання нелюстровані судді та 47 депутатів від "Опозиційного блоку".