Чому у депутатів досі триває боротьба за зняття недоторканності
Обіцянки влади про зняття недоторканості тягнуться з далекого 1999 року. Тоді про це вперше заговорив Президент Леонід Кучма. Його промову підхопили всі депутати. І от гучні заяви лунають досі і в 2017 році.
Юлія Тимошенко намагалася сама з себе зняти недоторканість, а та не знялася. Лідер ВО "Батьківщина" пообіцяла це так, наче вона сама може відмовитися від депутатського імунітету.
"Я напишу своїми власними руками про зняття з мене депутатської недоторканості", – сказала вона.
Насправді ніякого сенсу в такій заяві немає. Поки недоторканість депутатам гарантується Конституцією України і законом, її зняття – це складна процедура за участю правоохоронців та Верховної Ради. Обіцяючи індивідуально відмовитись від імунітету, Юлія Тимошенко насправді чудово розуміла, що цього зробити не може. Чудовий піар-хід у виконанні народного депутата.
Читайте також: Чи пам’ятають політики свої гучні передвиборчі обіцянки та гасла
Боротьба у депутатів за позбавлення самих же себе недоторканості триває вже майже 18 років. Обіцянки знову і знову лунають з трибуни Верховної Ради та лунатимуть ще не один рік. Адже позбавлення імунітету означає те, що депутатів зможуть судити за різного роду злочини. Тож недоторканість гарантує позбавлення відповідальності за корпупційні злочини депутатів.
Як політики піаряться за допомогою резонансного питання – зняття недоторканності – дивіться у програмі.