Чому в українській ГПУ не працюють схеми американського правосуддя

15 жовтня 2018, 18:45
Читать новость на русском

Генеральний прокурор Юрій Луценко та його заступник Анатолій Матіос часто вихваляються, що їм вдалося запозичити кращі традиції американського правосуддя.

Про це у своєму відеоблозі "Право на правду" розповів Дмитро Гнап.

Читайте також: Луценко обіцяє арештувати майно Фірташа

За його словами, коли підозрюваний укладає угоду зі слідством про визнання своєї провини. У Сполучених Штатах це робиться для того, щоб отримавши важливі свідчення у когось із учасників злочинної групи, вийти на справді велику рибу, тобто на голову злочинної піраміди.

В нашому випадку такі угоди зі слідством перетворилися на комерційні угоди. Нещодавно детективи Національного антикорупційного бюро затримали працівника Генеральної прокуратури, який вимагав від двох підозрюваних хабара за закриття кримінального провадження,
– наголосив Гнап.

Журналіст зазначив, що прокурор пропонував двом обвинуваченим в торгівлі наркотиками заплатити 20 тисяч доларів та укласти угоду зі слідством. Тобто підписати протокол про визнання своєї провини, неофіційно підкріпити його солідною сумою і отримати умовне покарання.

"В разі відмови від укладання такої угоди, прокурор погрожував, що він вимагатиме від суду реальний термін для підозрюваних, а саме 12 років тюрми. Втім, клієнти попалися цьому прокурору якісь підступні, вони заявили до НАБУ, там справою зацікавилися і прокурора взяли на гарячому, саме в момент грошового розрахунку після цієї цілком комерційної угоди зі слідством", – розповів Гнап.

Відео повного випуску блогу Дмитра Гнапа "Право на правду" за 15 жовтня 2018