Чому Вакарчук скотився на п’яте місце в рейтингах: версія політолога

27 квітня 2018, 15:42

Соцопитування, яке показує перше місце Юлії Тимошенко, друге – Гриценка і четверте у Порошенка, відображає певні тенденції. Головна – майже половина виборців не визначилася. Тобто ці рейтинги не репрезентативні. Реальних кандидатів два – Тимошенко і Порошенко.

Таку думку сайту "24" висловив директор Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов.

Читайте також: Порошенко шостий у президентському рейтингу й стрімко втрачає довіру українців, – соцдослідження

За його словами, лише в Тимошенко і Порошенка є широка мережа підтримки. Рейтинги інших – результат медійної кампанії. Це віртуальні дані. Будь-який вибір треба захищати – працювати в полях. Крім того, зазначає Леонов, багато що залежатиме від розвитку подій. Ситуація може стрімко змінюватися.

"Нинішнє дослідження проводилося на тлі низки скандалів навколо влади і Порошенка, але не зачепило, приміром, момент створення Української єдиної помісної церкви. До офіційного початку виборчої кампанії може статися щось кардинальне, що зафіксує перевагу одного з кандидатів",
– вважає Олександр Леонов.

Як розповідає експерт, виборча кампанія має дві сторони. Одна – негатив до опонентів, друга – позитив щодо дій влади. Нинішній владі, на його думку, буде що пред’явити виборцям. Зокрема, децентралізацію схвалюють 75% українців, але не пов’язують з владою. Поки це масово не доносили до людей, і це теж може змінити ситуацію.

Що стосується другого місця Гриценка і п’ятого у Святослава Вакарчука (наприкінці 2017 року Вакарчук посідав третє місце – "24"), то, зауважує політолог, це теж ще ні про що не говорить.

"По Вакарчуку в полях добре пройшлася Юлія Тимошенко. А по Гриценку ще ніхто не працював, а там є, за що зачепитися. Треба подивитися, що робитиме Тимошенко щодо Гриценка, який зловив зірочку, уже побачив себе президентом, роздає посади і саджає опонентів",
– говорить експерт.

Леонов нагадує: на вибори парламенту в 2014 році Гриценко виходив з рейтингом 10% і програв, тому що не має партійної структури.

"Зеленський на 8 місці – не смішно. Це кандидат Коломойського, в якого немає ні принципів, ні політичної точки зору, і він робитиме те, що йому скажуть. Тому настрої виборців можна назвати як разброс і шатаніє. Українці розгублені через широку медійну атаку і сильно дезорієнтовані",
– резюмував Олександр Леонов.

Нагадаємо, в оновленому президентському рейтингу соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 10-22 квітня, порівняно з президентським рейтингом грудня 2017 року п’ятірка лідерів дещо змінилася. Тоді на першому місці була Тимошенко, на другому – чинний президент Петро Порошенко, на третьому – Юрій Бойко, на четвертому – Анатолій Гриценко і на п’ятому – Олег Ляшко.

Сьогодні лідирує голова ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко. Її готові підтримати 11,2% тих, хто збирається йти на вибори. На другу сходинку у президентському рейтингу піднявся лідер "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко. Його б підтримали 8,6% виборців.

Голова "Опозиційного блоку" Юрій Бойко залишився на третьому місці з 7,4% підтримки. Чинний президент Петро Порошенко опустився з другої на четверту сходинку, його б підтримали 7,3% виборців. Такий самий рівень підтримки отримав би і музикант Святослав Вакарчук, якби балотувався на вибори президента.

Далі в рейтингу розмістилися Олег Ляшко, Володимир Зеленський, Вадим Рабінович, Андрій Садовий, Валентин Наливайченко, Олег Тягнибок та Арсеній Яценюк.