Такими є результати дослідження соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 10-22 квітня.
Порівняно з президентським рейтингом грудня 2017 року п’ятірка лідерів дещо змінилася. Нагадаємо, тоді на першому місці була Тимошенко, на другому – чинний президент Петро Порошенко, на третьому – Юрій Бойко, на четвертому – Анатолій Гриценко і на п’ятому – Олег Ляшко.
Читайте також: "Влада мене не цікавить": Вакарчук пояснив, чому опинився серед кандидатів на пост Президента
Сьогодні ж на другу сходинку у президентському рейтингу піднявся лідер "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко. Його б підтримали 8,6% виборців.
Голова "Опозиційного блоку" Юрій Бойко залишився на третьому місці з 7,4% підтримки. Чинний президент Петро Порошенко опустився з другої на четверту сходинку, його б підтримали 7,3% виборців. Такий самий рівень підтримки отримав би і музикант Святослав Вакарчук, якби балотувався на вибори президента.
Далі в рейтингу розмістилися Олег Ляшко, Володимир Зеленський, Вадим Рабінович, Андрій Садовий, Валентин Наливайченко, Олег Тягнибок та Арсеній Яценюк.
У п'ятірці лідерів – Тимошенко, Гриценко, Бойко, Порошенко і Вакарчук
Якщо брати цифри серед усіх опитаних, то Порошенко узагалі б опустився на шосте місце, яке б розділив з Ляшком з 5,5% підтримки. Їх би обігнали Вакарчук (6%) і Зеленський (5,8%).
Читайте також: Поки що "нового обличчя" на вибори 2019 року немає
Цікавим є так званий "другий рейтинг" – кого б українці обрали, якби їхній кандидат не брав участі у виборах. Так, наприклад, якби Володимир Зеленський не балотувався, його виборці у більшості голосували б за Вакарчука, потім за Бойка і Тягнибока. Це дослідження показує цікаві альтернативи, наприклад, Вакарчук – Зеленський, Бойко – Рабінович, Садовий – Гриценко, Тимошенко – Ляшко.
За кого б голосували українці, якби "їхній" кандидат не балотувався
Що ж до очікувань від нового президента, то більшість українців сподіваються на припинення військових дій на Сході України (67%), посилення боротьби з корупцією (57%) та відродження промисловості (38%).