Чому варто подбати про енергоощадність будівлі вже зараз

12 травня 2017, 17:00
Читать новость на русском

Процеси дігіталізації змінюють навколишній світ: як ми живемо, подорожуємо, робимо покупки, працюємо. До 2020 приблизно чверть відсотків світової економіки перейде на цифрові рейки. Але одна річ залишиться незмінною: люди і надалі значну частину свого життя проводитимуть у закритих приміщеннях. Саме тому нині актуальним є питання енергоощадності.

Енергоефективні будівлі відіграють ключову роль у боротьбі зі зміною клімату та забезпечують зменшення викидів вуглекислого газу в атмосферу. Високотехнологічні приміщення гарантують безпеку, підвищують продуктивність праці та, навіть, покращують здоров’я людей. Однак більшість організацій не мають відповідних інструментів та механізмів управління будівлями.

"Комплекс автоматизації всіх інженерних систем, інтегрованих в єдиний інформаційний простір з єдиним диспетчерським центром – перший крок до створення "інтелектуального будинку". Інженерні системи включають різні продукти та рішення, спрямовані на автоматизацію систем опалення, вентиляції та кондиціонування, диспетчеризацію, забезпечення пожежної безпеки, контроль доступу і відеоспостереження, а також на підвищення енергоефективності будівель. Саме можливості дігіталізації дарують сучасним будинкам "голос". Вони повідомляють нам, коли системи працюють під критичним навантаженням, дозволяють виявити втрати або попередити вихід з ладу", – пояснив директор департаменту "Автоматизація та безпека будівель" ДП Siemens-Україна Денис Мироненко.

Читайте також: "Розумна" камера з голосовим управлінням може замінити стиліста

Спеціальні рішення дозволяють створювати і налаштовувати системи автоматизації інженерного устаткування будівель різних типів і призначення: промислових, громадських, офісних та адміністративних. Також існують спеціалізовані рішення для управління кліматом приміщення з високими вимогами до гігієни: на підприємствах фармацевтичної промисловості та в медзакладах.

У розумному будинку цифрові системи в своїй роботі використовують два принципи: індивідуальний підхід з підтримки оптимального мікроклімату в окремих приміщеннях і контроль споживання енергії. Це дозволяє скоротити енерговитрати на 30%, без зниження рівня комфорту. А також допомагає спростити технічне обслуговування інженерних систем і зменшити викиди в атмосферу парникових газів.

Рішення для систем безпеки дозволяють задовольнити вимоги приміщень будь-якого розміру - від невеликого офісу або житлового будинку до великих розподілених об'єктів, що знаходяться в різних містах і країнах. Взагалі, провадження інновацій є основою стратегії розвитку Siemens,
– наголосив Денис Мироненко.

Сучасні тенденції свідчать про те, що системи безпеки перестають бути просто витратною статтею для інвесторів, при грамотній реалізації комплексного підходу їх впровадження дозволяє збільшувати прибуток від реалізації будівельних проектів, знижувати витрати на експлуатацію та обслуговування систем, а у сучасних реаліях системи безпеки давно стали невід’ємною частиною нашого буденного життя.

У сегменті пожежної безпеки Siemens пропонує сучасні системи для виявлення епіцентрів займання а також системи пожежогасіння. Минулого року знаковим проектом стала поставка обладнання систем протипожежної безпеки, які було впроваджено на новій захисній конструкції на Чорнобильській АЕС.

Читайте також: Sunrise Smart Pillow – "розумна" подушка з функцією нічника, будильника і трекера сну

У всьому світі за допомогою Siemens вже оптимізовано більше семи з половиною тисяч будівель. Викиди вуглекислого газу зменшились на 11 мільйонів тонн на рік, а електроенергії вдалося заощадити на два мільярди євро. Отож,цифрові рішення Siemens допомагають перетворити будівлі в високоліквідні активи.