Чорнобильська зона має стати територією змін, – Порошенко
Президент Петро Порошенко підтримує позицію науковців, зокрема з України і Франції, побудувати на зоні відчуження парк сонячних батарей.
Про це президент сьогодні, 26 квітня, заявив під час урочистостей з нагоди 32 роковини трагедії на Чорнобильській атомній електростанції у кількох сотнях метрів від самого епіцентру вибуху.
Читайте також: Питання для торгу: як Україні покласти край "зазіханням" Угорщини
Порошенко також відзначив трьох рятувальників, які є маловідомими – це Олексій Ананенко, Валерій Безпалов та Борис Баранів. Саме ці троє добровольців на п’ятий день після аварії вдруге врятували світ від чергової катастрофи, оскільки вони спустили охолоджувану воду в реакторі у яку могло потрапити ядерне паливо.
Сьогодні на території прозвучало доволі багато закликів, зокрема про те що чорнобильська територія має зажити новим життям. 30-ти кілометрова має стати предметом дослідження науковців, оскільки цю територію вже офіційно визнали заповідником, а 10-ти кілометрова має стати місцем де будуть зберігати ядерні відходи.
Нагадаємо, сьогодні, 26 квітня, Петро Порошенко заявив, що Україна більше не платитиме Росії за зберігання ядерного палива
Вибух на Чорнобильській АЕС відбувся 26 квітня 1986 року. За різними даними, від 600 до 800 тисяч осіб зі всього СРСР брали участь у ліквідації наслідків на ЧАЕС. Від 4 000 до 10 000 осіб загинуло від наслідків вибуху. Понад 70 тисяч з них стали інвалідами. Під радіоактивне випромінювання внаслідок вибуху у Чорнобилі потрапило 1,9 млн людей в Україні.