Все змінилося через Трампа: що китайці дивляться по ТБ на Китайський Новий Рік

29 січня 2022, 18:30
Читать новость на русском

1 лютого світ святкує Китайський Новий рік, який неофіційно називають Місячним Новим роком. Саме за місячно-сонячним календарем громадяни КНР вже кілька тисяч років відзначають традиційні свята.

В інтерв'ю сайту 24 каналу член Української Асоціації китаєзнавців і економічний аналітик Петро Шевченко розповів, що китайці звикли дивитися по телебаченню на китайський Новий Рік.

Цікаво Народжуваність в Китаї впала нижче ніж в період Великого голоду

Трамп та пропаганда

У Китаї західну культуру вважають шкідливою, тому в Китайський Новий рік показують фільми і шоу власного виробництва.

Після приходу до влади Трампа між КНР і США почалися проблеми. Зараз західна культура вважається шкідливою. Людям доводиться дивитися пропагандистські фільми, які знімає китайська влада,
 –  розповів експерт.

Після приходу до влади Дональда Трампа західну культуру в Китаї стали вважати шкідливою / Фото Getty Images

Традиційно на китайський Новий рік по ТБ показують жартівливі шоу, щоб одночасно розважити громадян і передати політичні меседжі, зазначив Шевченко.

Читайте також Китай показав "найбільшого в світі" чотирилапого військового робота

Розважальні шоу, пародії та звинувачення в расизмі

Аналітик розповів, що в політичних меседжах раніше пародіювали експрезидента США Дональда Трампа, американську політику, африканських диктаторів. Останніх на китайському телебаченні зобразили в дуже поганому вигляді. Китайців звинуватили в расизмі, але в КНР не сильно цікавляться думкою інших.

Китайці зустрічатимуть 4720-ий рік / Фото Pixabay

Перший день китайського Нового року, також відомого як Свято Весни, припадає на другий молодик після зимового сонцестояння (після 21 грудня). Китайський Новий рік настане 1 лютого 2022 року і триватиме до 22 січня 2023 року.

На Заході ж заохочували традицію святкування Китайського Нового року, не розуміючи, до чого це може привести. Наприклад, в американському фільмі з Джекі Чаном "Година пік" або в американській кінокартині з Уеслі Снайпсом "Мистецтво війни" за сюжетом теж святкували Китайський Новий Рік,
 –  резюмував Петро Шевченко.

Петро Шевченко вважає, що на Заході заохочували традицію святкування Китайського Нового року, не розуміючи, до чого це може призвести / Фото Pixabay

Як святкують Новий Рік різні народи світу: дивіться відео