Cі Цзіньпінь у розмові з Путіним запевнив, що Китай продовжить підтримувати Росію

15 червня 2022, 19:45
Читать новость на русском

Джерело:

CCTV

Президент Росії Володимир Путін та голова КНР Сі Цзіньпін провели телефонну розмову. Під час неї Cі Цзіньпінь висловив підтримку Росії.

Основними темами бесіди стали війна в Україні, відкриття мосту через Амур, а також стратегічна координація між країнами, у тому числі у рамках ШОС та БРІКС. Пан Сі зазначив, що Китай готовий продовжувати підтримувати Росію у питаннях суверенітету та безпеки.

Читайте також: Китай може готуватись до "спецоперації" проти Тайваню: Сі Цзіньпін підписав указ

Війна Росії проти України

Сі Цзіньпін сказав президенту Путіну, що всі сторони мають працювати над врегулюванням "кризи" в Україні "відповідальним чином". Та підтвердив готовність Китаю допомогти врегулювати ситуацію.

Відносини між країнами

Лідер Китаю зазначив, що з початку цього року, попри "глобальні потрясіння та зміни", китайсько-російські відносини зберігають хорошу динаміку розвитку, а економічна та торговельна співпраця між країнами неухильно розвивається.

Китай і Росія готові продовжувати підтримувати один одного в питаннях, що стосуються основних інтересів та основних проблем, таких як суверенітет та безпека, активізувати стратегічну координацію між двома країнами, а також зміцнювати зв'язки у великих міжнародних та регіональних організаціях, таких як ООН, БРІКС та ШОС,
– сказав Сі Цзіньпін.

А Путін під час розмови заявив, що російська сторона підтримує ініціативу в галузі глобальної безпеки, висунуту Китаєм та виступає "проти будь-яких сил, які втручаються у внутрішні справи Китаю". Під час розмови глави держав згадали закінчення будівництва мосту через Амур. 

Як Китай підтримує Росію

  • 12 червня Міністр оборони КНР Вей Фенхе заявив, що Китай ніколи не постачав зброю Росії у її війні проти України. Та додав, що між країнами немає ніяких пактів. 
  • Але країни справді посилюють економічну співпрацю. 10 червня між Росією та Китаєм відкрили новий міст на Далекому Сході. Вони сподіваються, що це покращить торгівлі, оскільки Москва не може впоратися з санкціями Заходу.
  • В лютому Путін і Сі підписали широкомасштабне стратегічне партнерство, яке направлене на протидію впливу США, і заявили, що у них не буде "заборонених сфер співпраці".
  • Також Росія планує створити "нову G8" Туди мають увійти партнери Росії, що "не беруть участі у санкційних війнах": Китай, Індія, Росія, Індонезія, Бразилія, Мексика, Іран та Туреччина.

Буде цікаво – США та Китай "домовились" щодо ненападу на Тайвань: дивіться відео