Дайджест подій за тиждень

2 листопада 2013, 22:15
Читать новость на русском

Аналізуємо події тижня, що минув.


За колючим дротом

Росія відгородилася від України колючим дротом. Протягом місяця з боку російського Міллерова в напрямку українського Станично-Луганського району виріс паркан. Місцеві жителі обурені. Кажуть, тепер ходити до сусідів, як раніше, в гості вже немає змоги. Українські прикордонники заспокоюють - проблема не в колючому дроті, а у відсутності місцевих пунктів пропуску.

Наїзд на зупинку

У Криму п’яний водій протаранив зупинку громадського транспорту. Двоє пішоходів загинули на місці, ще одного у важкому стані доправили у лікарню. Аварія сталася неподалік селища Богданівка, що поблизу Сімферополя. Після наїзду на людей некерований "Жигулі" зупинив залізобетонний стовп.

Водія доставили до наркодиспансеру: тести засвідчили, алкоголь у його крові вшестеро перевищував допустиму норму.

Бомба для Файнгольді

У Сімферополі в домі мільйонера Йосипа Файнгольда стався вибух. Дружина бізнесмена Ірина отримала лист, в якому був USB-накопичувач. При спробі підключити її до ноутбука пристрій вибухнув. Жінка отримала поранення руки, її госпіталізували. Правоохоронці розглядають три версії: хуліганство, підприємницька діяльність або помста.

“На сьогодні версій і припущень можна висунути сотні, але ми беремо за основу ті робочі, з яких будемо встановлювати коло осіб, причетних до цього злочину”, - наголосив начальник Сімферопольського управління міліції Віталій Пашинін.

Смертельний шторм

Щонайменше 15 осіб стали жертвами шторму "Святий Юда", який пронісся Європою. Від стихії постраждали Великобританія, Франція, Німеччина, Нідерланди і Данія, збитки - сотні мільйонів євро. Дійшовши до російського Санкт-Петербурга, стихія звалила триста дерев і втратила силу.

2+2=5

"Підручники Табачника" не рекомендують до використання. Такий висновок надали фахівці Інституту української мови Національної академії наук на запит профільного парламентського комітету. Орфографічних, пунктуаційних, граматичних, стилістичних і логічних помилок у підручниках, затверджених Міністерством освіти і науки, знайшли на десяток аркушів.

“Звичайно, використовувати підручники з такою кількістю помилок не можна. Чому? Тому що в таких малесеньких діток (1-2 клас), формуються і навички грамотного мовлення, і грамотного письма. Якщо вони будуть ці помилки засвоювати ("задайте питання", "вирішуйте задачку" тощо), то вони у дітей закарбуються і вони нестимуть їх все життя”, - розповідає заввідділу граматики Інституту української мови НАНУ Катерина Городенська.

Жорстокі ігри

На Одещині людей розважають кривавими собачими боями. Любителі таких видовищ збираються раз на 2-3 місяці. Цього разу собаки з’ясовували стосунки в Татарбунарському районі – за 150 км від Одеси. Серед глядачів - і дорослі, і діти. Криваву сутичку двох алабаїв вдалося записати на приховану камеру.

Учні за канікули!

В Ужгороді місцеві школярі вимагали повернути їм канікули. Учні та батьки виступили проти рішення місцевої влади перенести осінній відпочинок на зиму аби зекономити на опаленні.

Владу ця акція не переконала - діти мають ходити до шкіл до зимових канікул.

Місто без зв’язку

Яремче – поза зоною досяжності. У прикарпатському курорті не працюють вишки мобільних операторів. Залишити місто без мобільного зв’язку вирішили місцеві депутати на вимогу тутешніх активістів.

"Радіофоби" переконані, що саме через мобільні ретранслятори, які встановлені неподалік від місцевої лікарні, горяни нездужають онкологічними захворюваннями.

Втім, місцеві медики зв'язку між випадками захворювання та вишками не бачать.

Найвпливовіші

Володимир Путін очолив рейтинг найвпливовіших людей світу за версією журналу "Форбс". Російський президент потіснив свого американського колегу Барака Обаму, який в результаті опинився на другій сходинці рейтингу. Третя позиція - за лідером КНР Сі Цзінпінем. Четвертий - Папа Римський Франциск, а от п’ята сходинка в рейтингу - за Ангелою Меркель. Усього до списку увійшли сімдесят дві особи. Українців серед впливових немає.

Від Росії з любов'ю

Гаджети із жучками отримали лідери “Великої 20-тки” на саміті в Санкт-Петербурзі. Німецькі спецслужби повідомили, що у електронних носіях інформації, які учасники форму отримали в подарунок від російської сторони, знайшли шпигунські програми, які зчитують інформацію з комп’ютерів та телефонів. Серед постраждалих - президент ЄС Герман Ван Ромпей.