Дайджест подій за тиждень: нардепи проти Яреми, росіянин-вбивця вірмен, 70-річна бабця-боєць

17 січня 2015, 18:06
Читать новость на русском

У дайджесті подій за тиждень – коротко про головні новини останніх семи днів: чим жила Україна та світ.

Ярема і відставка

Як називають людину, яка нічого не може знайти? – Ярема. Такі фотожаби дедалі частіше з'являються в інтернеті. Українців обурює – чому після масових розстрілів на Майдані минув майже рік, а нікого так і не покарано, зокрема не понесли жодної відповідальності представники попередньої влади. Почули обурення народу й народні депутати - почали збір підписів за відставку Генпрокурора Віталія Яреми.

У пошуках Януковича

В інтернеті опублікували нове фото Януковича. Світлина - особлива: її розмістили на сайті інтерполу. А це означає, що президент-утікач перебуває в міжнародному розшуку. Звісно, це ще не гарантія того, що Росія видасть Віктора Януковича. Екстрадиція до України загрожує і старшому сину президента-втікача Олександру, екс-прем'єр-міністрові Миколі Азарову, екс-міністру охорони здоров'я Раїсі Богатирьовій, колишнім очільникам Мінфіну Юрієві Колобову та Укртелекому Георгієві Дзекону.

Юна вбивця

Вона любить фотографуватися та публікувати свої фото у соцмережах. А ще вона любить вбивати. Вбивати українських військових. СБУ затримала 19-річну снайперку, яка воювала на боці терористів. Під час допиту вона зізналася, що її завербувала російська ФСБ й готувала до бойових дій у Краснодарі. Снайперку підозрюють у вбивстві десятьох українських військових.

Подалі від війни

Майже дві сотні корінних поляків виїхали з окупованого терористами Донбасу до себе на Батьківщину. Переважно - це родини з дітьми. Щоб вивезти людей із Донецької та Луганської областей, довелося провести секретну операцію. Поляки гарантують біженцям із Донбасу проживання в туристичних центрах, а дітям - навчання в місцевих школах. Усю роботу з оформлення документів, необхідних для виїзду, взяло на себе МЗС Польщі.

Для тих, хто володіє польською мовою, які мають професію, будемо старатися забезпечити роботу. Для тих, хто тільки вивчає польську мову, будуть організовані курси, адаптаційна програма, – сказав прес-секретар МЗС Польщі Марчін Войцеховський.

Я - Шарлі

Воскресло після смерті. Розстріл редакції Charlie Hebdo спричинив просто шалений попит на новий номер журналу. У день його виходу у Франції вишикувалися довжелезні черги до газетних кіосків.

Замість звичного накладу 60 тисяч, цього разу тираж Charlie Hebdo становив 3 мільйони. Його розібрали за день, тож довелося додруковувати ще два мільйони примірників. Ажіотаж був настільки масштабним, що через eBay за примірник хотіли вторгувати і по 600 євро. Підхід до роботи редакції після теракту не змінився - титульну сторінку прикрасила карикатура розплаканого пророка Магомета, який тримає табличку "Я – Шарлі – все пробачено".

Розстріляне життя

Тисячі вірмен вийшла на протести з вимогою вивести російську військову базу за межі країни та передати вірменському правосуддю російського солдата Валерія Пермякова, який розстріляв усю сім’ю Аветисянів. У місті Гюмрі, де стався інцидент, та столиці - Єревані, відбулися сутички між протестувальниками та правоохоронцями. Півтора десятка людей постраждали. Шістьох убитих російським солдатом – уже поховали. З усіх загиблих членів сім’ї дивом вдалося вижити лише піврічному немовляті. Стан малюка – важкий.

Острів свободи дає свободу

США та Куба після півстоліття відновили дипломатичні відносини. Тепер американці, до прикладу, можуть імпортувати комп’ютери, техніку, користуватися кредитками й навіть вивозити сигари. Щоправда, американцям поки туристичний відпочинок на острові свободи все ще заборонений. Зазначимо, дипломатичні відносини країни розірвали 1961 року.

Новий паспорт

В Україні стартувала видача біометричних паспортів. Одним із перших новий документ отримав Президент Петро Порошенко.

Коштуватиме оформлення біометричного паспорта від 500 до 1000 гривень, залежно від терміну видачі. В лютому має запрацювати більше 600 пунктів видачі таких документів. Загалом цьогоріч планують видати близько двох з половиною мільйонів паспортів. Паралельно з біометричними діятимуть і паспорти старого зразка.

Бабця-захисниця

Вік – не перешкода. На Львівщині до захисту Батьківщини готується бабця Катя. Їй майже 70, але це не стало їй на заваді вправно розбирати і збирати автомат чи вивчати теорію тактики бою. Вона проходить вишкіл на полігоні. Спершу поралася на кухні, а зараз – опановує військові ази. Все для того, аби в разі потреби – стати на захист батьківщини.