Депутати були налаштовані на звільнення лише тих суддів, які судили євромайданівців, – Барна
У свіжому випуску програми "На дивані" з Вікторією Лісецькою – аналіз головних новин дня з гостем студії Олегом Барною
Про голосування за звільнення суддів
– Сьогодні був останній день, коли компетенція звільнення суддів ще була у Верховної Ради. Із завтрашнього дня (30 вересня, – 24 Канал) ця компетенція переходить у Вищу раду юстиції. Відповідно далі процедура буде проводитися заново. Таким чином судді, які втратили термін своїх повноважень, будуть залишатись на роботі, але вони не звільнені Верховною Радою. Тобто вони не виконують своїх функцій, але отримують чималу зарплату.
Потрібно було їх звільнити, щоб позбавити недоторканості і притягнути до відповідальності, якщо були їх діяння були злочинні.
Чому не звільнили всіх суддів
– Вища рада юстиції подала кількох суддів, які жодного відношення не мали щодо подій засудження активістів Майдану. В деяких суддів були порушення, але це зовсім інший тип порушення, які повинні розглядати в окремому форматі.
Зараз депутати були налаштовані притягнути до звільнення та до відповідальності тих, хто засуджував майданівців.
Читайте також: Рада звільнила 29 суддів: список прізвищ
Млява робота депутатів
– Депутатська діяльність полягає не тільки в тому, щоб бути на пленарному засіданні. Я мажоритарщик, працюю на окрузі. Є ще робота в комітетах, багато депутатів задіяні в зовнішньополітичній діяльності України як парламентарі світових чи європейських структур, такі як Європарламент. Також є офіційні делегації.
Якщо людина поїхала закордон, а за два дня попередили про таке зібрання, то не завжди можливо вчасно вернутися. Віддамо належне, це був не запланований заздалегідь робочий день з прийняттям важливого рішення по необхідності, але депутати з’їхалися.
Підвищення зарплати мера Дніпра Бориса Філатова
– Кожен орган місцевого самоврядування – це орган, не підпорядкований державній владі. Раз депутати проголосували, народ дасть згодом своє резюме.
На мій погляд це не бідні люди. Але дай Бог, що ці зарплати були виправдані їхньою діяльністю.
Зараз, коли буде перерозподіл коштів з державного бюджету на фонд регіонального розвитку чи інфраструктури, ми будемо наполягати, щоб кошти не лобіювалися в ті регіони, де чиновники зробили собі великі зарплати.
Війна на Донбасі
Поки російські регулярні війська будуть на території Донбасу – війна не закінчиться.
Слід продовжувати санкції проти Росії. Не тільки політичний чи економічний тиск, але й економічний, який мають спровокувати Росію забрати свої війська, бо там вже починається війна Путіна і олігархів, які втрачають свої кошти.
Читайте також: Мінські домовленості майже неможливо виконати, – Казанський
Оприлюднення результатів експертизи МН-17
Якщо ми і весь світ говоримо фактами, то Росія веде свою політику на підставі брехні та цинізму. Вони ніколи цього і не визнають.
Поранення на Євромайдані
– 18 лютого, коли ми підійшли з Майдану до парламенту, тітушки були огородженні у Маріїнському парку. Коли пішов прорив по вулицях Садовій, Інститутській, я був якраз на Кріпосному перевулку. Вийшло так що хлопці йшли вперед, набігли четверо "беркутівців", його били. Одного я "вирвав", другого не встиг. І коли я там біг, отримав удар в голову – травматична куля під скронею. Я втратив свідомість перший раз в житті. Медики мене доставили в Будинок офіцерів, звідки мене під конвоєм доставили у лікарню швидкої допомоги, наклали шви. Вночі автомайданівці перевезли у іншу лікарню. Звідти я попав на Майдан, як найбільш безпечне місце.
Сутичка з Яценюком у стінах Верховної Ради
– Тут мова йшла не про бійку. Тут питання етики. Народ довірився Яценюку. І коли прем’єр бачить, що країна йде в дефолт, всі його не сприймають, а депутати не назбирають голосів за його відставку, то потрібно було діяти.
Коли в парламентсько-президентській республіці прем’єр ігнорує депутатів, став мажором, треба було дати людині зрозуміти, що ми всі ходимо під Богом. У мене авторитетів немає.
Аваков зараз таким зробився, що навіть на комітети не ходить.