Депутати різко відреагували на скандальний законопроект про НАБУ
Дружно відправили у відставку. Представники коаліції таки зняли Єгора Соболєва з посади голови парламентського антикорупційного комітету. За це проголосували 256 обранців. Взялися за нього нардепи після того, коли у битві проти НАБУ довелося відступили. Законопроект, який дозволив би депутатам звільняти керівників антикорупційних органів без висновків незалежних аудиторів, зник із порядку денного
Законопроект, який дає парламенту право звільняти керівників антикорупційних органів Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували ввечері 6 грудня. Через кілька годин після реєстрації законопроект одразу з'явився в порядку денному, а потім зник.
Читайте також: Як міжнародна спільнота відреагувала на зняття скандального законопроекту про НАБУ
Ідея звільняти керівників антикорупційних органів з порядку денного зникла не випадково. Громадські організації одразу почали закликати людей на акцію протесту. Ідею назвали спробою знищити НАБУ, бо зараз орган незалежний від політиків. Дуже жорстко відреагували і на Заході. "Провал" антикорупційної реформи означатиме для України кінець підтримки і фінансові втрати – миттєво заявили там.
Не підтримую. Саме незалежність була і є наріжним каменем НАБУ. А витягати наріжний камінь має наслідки для структури міжнародної економічної підтримки України,
– розповів посол Канади в Україні Роман Ващук.
Зовсім не через таку реакцію міжнародних партнерів і суспільства документ зняли з порядку денного, переконує його співавтор Артур Герасимов. Каже, то щоб дати змогу іншим депутатам зареєструвати альтернативні законопроекти.
"Це був порядок денний сесії. Він (законопроект – ред.) не вносився в порядок денний сьогоднішнього дня. Дискусія розпочата, ми чекаємо на обмін думками і після того винесемо це в площину комітету і в зал", – пояснив голова фракції "Блок Петра Порошенка" Артур Герасимов.
Читайте також: МВФ дорікнув українській владі за дії щодо НАБУ
У законопроекті, що вирішує питання звільнення керівників антикорупційних органів, основним комітетом визначили не антикорупційний, а регламентний.
Це була така бандитська проба: а як суспільство відреагує, а як американці відреагують. Шахраї так діють,
– заявив народний депутат України від фракції "Самопоміч" Єгор Соболєв.
Депутати-антикорупціонери кажуть, що, намагаючись підкоригувати процес звільнення очільників НАБУ та САП, депутати не про верховенство права дбали, а про власну "безпеку".
"Це було намагання поставити незалежні органи під політичний контроль. Я думаю, що вони це не припинять, думаю, що рішення таке приймалось напряму Петром Порошенком, Арсенієм Яценюком і тими людьми, які керують "Народним фронтом", – зазначив народний депутат України "Блок Петра Порошенка" Мустафа Найєм.
Читайте також: Це план зі знищення НАБУ: антикорупційне відомство зреагувало на скандальний проект
Не змогли змінити процедуру звільнення керівника НАБУ, а от Єгора Соболєва таки позбулися. Це також крок до знищення антикорупційної реформи. За звільнення Соболєва з посади голови антикорупційного комітету проголосували БПП, "Народний фронт", "Радикальна партія", "Опоблок" та "Відродження". Тобто ті, хто підняли це питання на комітеті.
Ці люди в своєму клептократичному запалі поставили країну на грань катастрофи. Вони повертають нас в бік Росії, розвертають країну від Заходу, логічно, що в бік Росії. То скажіть мені, хто більший агент Кремля,
– заявив позафракційний депутат Віктор Чумак.
Водночас голова "Самопомочі" Олег Березюк додав, що звільнення Єгора Соболєва та напади на НАБУ свідчить про знищення антикорупційної системи в Україні.
Депутати кажуть, навіть, якщо законопроект Герасимова-Бурбака не вдасться запровадити, коаліція спробує звільнити незалежного від них директора НАБУ, призначивши підконтрольного аудитора для НАБУ. Тепер в комітеті відібрати пристойну людину буде значно складніше.