Депутатський демарш, або Чому комітет не розглянув скандал із розвідником Семочком

17 жовтня 2018, 19:42
Читать новость на русском

На засіданні Антикорупційного комітету в парламенті розглядали скандал із Сергієм Семочком, який став фігурантом розслідування проекту Bihus.info. Туди прийшли троє високопосадовців СБУ та розвідки, щоб розповісти про свого колегу.

Журналісти виявили, що перший заступник керівника Служби зовнішньої розвідки має нерухомість на 200 мільйонів гривень. І з'явилася вона у нього за роки війни з Росією. НАБУ відкрило кримінальне провадження за матеріалами журналістського розслідування.

Читайте також: Резонансна справа Семочка: скандал у Раді

Сам Семочко на засідання комітету на з'явився. Та й колеги не сильно хотіли пояснювати – звідки така розкіш у державного службовця. Вони підтвердили, що перевірку статків перед державним призначенням не здійснювали.


Сергій Семочко

Попри скандал та запрошення до парламенту, Семочко й досі продовжує працювати на посаді. Він, як й інші його колеги з СБУ можуть вільно приховувати статки, адже їхні декларації для суспільства засекречені. Мовляв, війна в країні й оперативні працівники та керівники СБУ та розвідки занадто цікавлять ворога. Тому не варто повідомляти, скільки вони отримують зарплати, які дорогі авто купують і де відпочивають.

На засідання парламентського комітету депутати мали б прискіпливо розібрати скандал із Сергієм Семочко і вирішити – чи є ознаки порушення з його боку. Втім, комітет засідав лише формально. Кворуму не було та ухвалити жодного рішення не могли. А все через те, що депутати від пропрезидентської фракції не прийшли на засідання.

Я думаю, що Порошенко заборонив ій приходити на засідання та обрав статегію – "нічого не бачу, нічого не чую, нічого робити не буду",
– сказав нардеп Єгор Соболєв.

Нині депутати могли би проголосувати за звернення до президента про відсторонення Семочка. Але поки що він на посаді, а НАБУ перевіряє факти, викладені журналістами.

Нагадаємо, ще в серпні 2018 було опубліковано копії російських паспортів, нібито виданих у Криму родичам Семочка – гіпотетичній дружині Тетяні Лисенко, її дочці Анастасії Котон та зятю Володимиру Котону. На копіях паспортів значились усі необхідні для їх перевірки вихідні та персональні дані. Журналісти довели зв'язок Семочка із родиною Лисенків-Котонів і підтвердили два з трьох паспортів. Жодних повідомлень від СБУ про аналогічну перевірку паспортів родичів Семочка досі не оприлюднено.