У пошуках ідеального варіанту: як вибрати витяжку для кухні

10 грудня 2024, 15:00
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Широкий асортимент сучасних кухонних витяжок справді вражає. Тож, коли постає питання: "Як вибрати кухонну витяжку, що ідеально підійде саме моїй кухні", може бути складно зорієнтуватися в численних параметрах, які необхідно враховувати для ухвалення правильного рішення.

Витяжка ефективно очищає повітря, усуваючи дим, шкідливі домішки та неприємні запахи. Дизайн 24 розповість, як же вибрати ідеальну витяжку для кухні.

Дивіться також Усе необхідне тут: найбільший меблевий шоурум в Україні від VIYAR

Важливість якісної витяжки

Кухня вважається одним із найскладніших приміщень з точки зору планування. Розглянемо ситуацію, коли на кухні відсутня витяжка та належні вентиляційні канали.

Під час приготування їжі дим і жирові залишки накопичуються, не маючи можливості виводитися з кімнати, і осідають на кухонних поверхнях. Таке накопичення з часом може призвести до погіршення стану дорогої побутової техніки, меблів та загального естетичного вигляду приміщення.

Крім того, наявність неприємних запахів і надмірних випаровувань під час приготування страв може заважати виконувати буденні справи. З часом ці забруднення ускладнюють процес прибирання, призводячи до появи стійких плям і слідів.

Важливо усвідомлювати, що продукти згоряння можуть негативно впливати на здоров'я людей, які перебувають на кухні. Зокрема, виділення канцерогенних речовин може позначатись на самопочутті і продуктивності, призводячи до втоми і зниження концентрації уваги. Отже, вкрай важливо підійти до цього питання з належною ретельністю і розібрати критерії, які визначають найбільш відповідну витяжку для кожної кухні.

Дизайн і конструкція

Багато людей обирають витяжку насамперед з огляду на її дизайн та конструкцію. Естетична привабливість та сумісність із загальним інтер'єром кухні є вирішальними факторами. Розглянемо різні типи витяжок:

  • Вбудовані і телескопічні витяжки;
  • Пристінні витяжки, серед яких циліндричні, нахилені, кутові, Т-подібні;
  • Острівні витяжки, які кріпляться до стелі;

Витяжка, що кріпиться до стелі / Фото VIYAR

  • Витяжки, що монтуються у стільницю.

Вбудовувані моделі є ідеальним рішенням для невеликих кухонь, оскільки вони залишаються повністю прихованими в гарнітурі. Важливо пояснити, що основна функція висувного елемента в таких витяжках полягає не в покращенні збору повітря, а в захисті шаф від бруду та жиру.

Також витяжку можна вмонтувати у стільницю / Фото VIYAR

"Пристінні" моделі вже самою назвою натякають, що вони будуть встановлені на стіні. Варто виділити для таких моделей спеціальний простір між верхніми шафами. Для тих, хто хоче створити автентичний дизайн, гарною ідеєю буде розглянути острівну або циліндричну витяжку, яка може слугувати яскравим фокусним центром на кухні.

До речі, великий вибір витяжок та іншої техніки є у компанії VIYAR. З ними кухня стане не лише функціональною, а й трендовою. Ознайомитися детальніше з асортиментом можна на сайті.

Продуктивність і квадратура приміщення

Обравши тип конструкції, варто перейти до технічних характеристик. Перш ніж визначити відповідний розмір витяжки для вашої кухні, важливо розібратися з параметрами продуктивності (потужності). Цей фактор є основним для ухвалення рішення. Згідно з санітарними нормами, ефективна витяжка повинна оновлювати повітря приблизно кожні п'ять хвилин під час приготування їжі, що дорівнює приблизно 10 – 12 оновленням повітря на годину.

Щоб полегшити розуміння, спростимо необхідні розрахунки та наведемо приклади, які допоможуть вибрати ідеальну витяжку для вашої кухні.

  • Для кухні квадратурою 15 м² підійде витяжка потужністю до 500 м³/год.
  • Для кухні-студії площею до 35 м² оптимальними будуть витяжки потужністю до 1000 м³/год.
  • Для кухні більш ніж 35 м² краще вибрати витяжки потужністю понад 1400 м³/год.

Щоб вибрати витяжку відповідно до розмірів кухні, можна скористатися ефективною формулою. Спочатку варто площу приміщення помножити на висоту стелі. Потім отриману цифру помножити на 10. Наприклад, якщо площа кухні становить 12 м², а висота стелі – 2,8 м, то, перемноживши число на 10, отримаємо 336. Бажано вибирати витяжку відповідної потужності.

Щоб продовжити термін служби витяжки, краще вибрати потужнішу модель і вмикати середній режим всмоктування повітря. Такий підхід сприятиме довговічності та ефективності приладу.

Розмір витяжки

Більшість виробників зазначають, що витяжка повинна покривати ширину варильної поверхні або газової плити.

Однак краще при виборі витяжки не сильно прив’язуватися до її параметрів. Наприклад, витяжка шириною 52 см може ефективно обслуговувати варильну поверхню шириною 60 см. Важливо зазначити, що розміри витяжки насамперед впливають на її естетичний вигляд, а не на ефективність її роботи.

Тип фільтрів

Важливо ознайомитися з різними типами фільтрів:

  • жировловлюючі – призначені для ефективного видалення жиру та кіптяви;
  • вугільні – усувають неприємні запахи та дрібні домішки з повітря, (слугують як аксесуар для витяжок, які працюють на рециркуляцію повітря).

Вугільні фільтри слід регулярно замінювати, як правило, кожні чотири місяці, тоді як жировловлюючі фільтри мають довший термін служби і змінюються рідше. Жировловлюючі фільтри можна мити навіть у посудомийній машині. Важливо зазначити, що острівні витяжки працюють виключно на рециркуляцію повітря, яка здійснюється тільки за допомогою вугільних фільтрів. Отже, регулярна заміна цих фільтрів необхідна для оптимальної роботи.

Як можна встановлювати витяжку

Спосіб монтажу витяжки – теж важливий / Фото VIYAR

Не менш важливим критерієм вибору є спосіб монтажу, оскільки він впливає на те, як витяжка буде інтегруватися в загальний дизайн кухні. Існують такі способи встановлення:

  • До стіни. Це найпростіший спосіб встановлення витяжки, який передбачає безпосереднє кріплення до стіни.
  • До кухонної секції. Це добре відомі вбудовані витяжки, які встановлюються у верхню шафу. Вони є ідеальним рішенням для компактних кухонь, оскільки модель повністю інтегрована в меблі, що робить її практично непомітною.
  • По кутах. Ці витяжки схожі з настінними моделями, але мають певні особливості монтажу. Вони кріпляться до двох суміжних стін, розташовуючись у кутку кухонного гарнітура.
  • До стелі. Тут ідеться про витяжки з найбільш візуально приголомшливим дизайном – острівні. Їх зазвичай розміщують над кухонним островом.
  • Комбінований. Наприклад, купольну витяжку можна встановити в кутку, прикріпити до стіни або фіксувати як острівну модель. Цей тип витяжки має трапецієподібну конструкцію і нагадує камін.

Принцип роботи, відстань від плити та тип керування

Витяжки поділяються на 3 категорії за принципом роботи:

  • Вентиляційні. Ефективно забирають повітря з приміщення, допомагаючи усунути пар і запахи. Цей процес відбувається безпосередньо над варильною поверхнею.
  • Рециркуляційні. Виконують подвійну функцію: збирають повітря з приміщення, очищують його, усуваючи домішки, та повертають назад до кухні.
  • Суміщені. Можуть працювати 2 способами: вентиляційним та рециркуляційним.

Розглянемо, на якій відстані від варильної поверхні слід встановлювати витяжки. Тут важливо враховувати тип плити. Над індукційними плитами рекомендується розміщувати витяжку на відстані приблизно 50 – 65 см. Для газових плит рекомендується більша відстань від витяжки в 60 – 75 см через наявність відкритого полум'я.

Розміщення витяжки над газовою варильною поверхнею дозволяє зручно керувати 3 режимами швидкості вручну. Однак на найвищій швидкості витяжка може створювати надмірний шум. Тому, якщо дозволяє бюджет, краще обирати моделі, що працюють з мінімальним рівнем шуму, в ідеалі – нижче 50 дБ. Крім того, майте на увазі, що довжина повітропроводу відіграє значну роль у рівні шуму, що створює витяжка під час роботи. Довший повітропровід зазвичай призводить до підвищення рівня шуму.

Матеріал витяжок і їхні додаткові функції

При виборі витяжки варто врахувати матеріал, з якої її виготовлено, і додаткові функції / Фото VIYAR

Варто розібратися і з матеріалами, з яких виготовляють витяжки, а також в особливості їхньої функціональності. Залежно від моделі, витяжки можуть бути оснащені додатковими елементами.

  • вбудоване підсвічування для варильної поверхні (плити);
  • віддалене керування за допомогою пульта, яке особливо корисне у великих приміщеннях, дозволяючи регулювати налаштування або зменшувати рівень шуму без необхідності вставати та робити це вручну;
  • датчики вологості, індикатори (швидкість, заміна фільтрів тощо) та таймер для налаштування часу роботи.

Матеріали витяжки повинні бути пожежобезпечними. Це можуть бути різні види металів, як-от нержавіюча сталь, емальована або пофарбована сталь, алюміній, загартоване скло. Керувати витяжкою можна за допомогою сенсора, кнопок, повзунка або дистанційно.

Кухня вважається найфункціональнішим приміщенням у квартирі чи будинку. Щоб час, проведений у цьому приміщенні, був максимально приємним і ефективним, важливо правильно підібрати меблі та техніку. А реалізувати це все можна разом з VIYAR.