"Тиха велич" і "візуальна гармонія": чому коридор Ентоні Гопкінса підкорив дизайнерів

16 жовтня 2024, 09:25
Читать новость на русском

Джерело:

Homes and gardens

Свій перший "Оскар" Ентоні Гопкінс отримав за роль серійного-вбивці Ганнібала Лектера в фільмі "Мовчання ягнят". У цій роботі він з'являється на екрані лише протягом 16 хвилин. Втім, цього виявилося досить, аби наповну продемонструвати майстерність. Цього разу теж було достатньо одного погляду, аби дизайнери захопилися технікою, яку зірка використав у дизайні своєї оселі.

Ентоні Гопкінс використовує "мертвий простір" (простір, який зазвичай в приміщенні залишається порожнім" з теплими нейтральними тонами, акцентним освітленням та кам'яними меблями. Саме тому простий сходовий проліт у будинку актора перетворюється на розкішне місце для відпочинку, пише Homes and gardens.

Дивіться також Спитав поради у мами і зробив навпаки: як оформив свою оселю найкумедніший хлопець з TikTok

Ефектний сходовий майданчик Гопкінса

"Мертві зони" мають величезний невикористаний потенціал у наших будинках. Ці простори часто занадто малі, мають незвичну форму або недостатньо освітлені. Втім, якщо їх правильно оформити, вони можуть додати дому відчуття завершеності та розкоші. Один із таких просторів – це майданчик на верхній частині сходів. Хоча ці зони додають площі нашим будинкам, їх зазвичай залишають без декору. Втім, у Ентоні Гопкінс, це не так.

У нещодавньому пості актора в Instagram, де він танцює з іншим актором Ієном Маккелленом на верхній частині своїх сходів, якраз видно неймовірно оформлений сходовий майданчик. 

Теплий нейтральний простір має кремові стіни та кремові штори. Пісочний килим із мармуровим столиком на підставці та рослиною, кришталева люстра – усе це увиразнює територію. 

Ніна Ліхтенштейн, дизайнерка інтер’єру, високо оцінила спосіб, у який Гопкінс використав "мертву зону".

Майданчик Ентоні Гопкінса – це майстер-клас у використанні симетрії та мінімалізму для перетворення традиційно "мертвого" простору на зону тихої величі та візуальної гармонії. Завдяки симетрії майданчик створює спокійну, але піднесену атмосферу,
– пояснила експертка.


Сходовий майданчик стає чимось набагато більшим, ніж просто коридором. Він стає центром дому. Використання різних текстур – м'якість килима в контрасті з чіткістю плитки, легкі штори та витончений декор на столику – створює шари комфорту без порушення чітких ліній дизайну. 

Велика причина, чому цей простір так добре працює, – кремова колірна схема. "Великий, повітряний простір визначається своєю чистою, білою палітрою, яка тягнеться від стін до підлогової плитки, створюючи відчуття відкритості та яскравості", – каже Ліхтенштейн.

Вибір Гопкінсом декоративних архітектурних деталей, таких як ліпнина та дверні прорізи, додає тонку елегантність, яка не дозволяє простору здаватися стерильним. На дальній стіні дві білі штори до підлоги обрамляють великі зовнішні двері, а відповідні дверні прорізи з обох боків майданчика підтримують симетрію. Ці дверні отвори оточені свічкоподібними бра, які ідеально поєднуються з вражаючою кришталевою люстрою, що висить зверху. Ця люстра з лампочками, що нагадують свічки, оформлює простір, граючись з текстурами та світлом. 

Створення симетрії Гопкінсом є ключовим для візуального фокусу кімнати. Дизайнерка інтер'єрів Елісса Голл зазначає, що стіл і виразне освітлення природно стають фокусними точками, коли використовуються разом, оскільки вони створюють багатошарову візуальну привабливість. Фахівчиня рекомендує використовувати стіл зі скульптурними або ремісничими рисами. Також вона радить поєднати його з сміливою світловою інсталяцією зверху, наприклад, люстрою чи підвісним світильником, що контрастує з нейтральністю майданчика. Контраст між світлом і столом надає простору і функціональності, і візуальної ваги.