"Не мусить бути правильною дівчинкою": експерти зруйнували стереотипи про дизайн ванної кімнати
Джерело:
Homes and gardensЯк про кожну кімнату в домі, є кілька міфічних уявлень про те, яким має бути інтер'єр ванної кімнати. Дизайнери вважають, що ці міфи можуть хибно впливати на ваші рішення щодо ремонту.
Ванна кімната повинна відображати вашу особистість. Тож важливо, кажуть експерти, не уникати грайливих дизайнів лише через те, що ви десь чули, що, це, мовляв, не прийнято, пише Homes and gardens.
Дивіться також "Ялинка" і метро: які плитки для ванної кімнати будуть у тренді 2025 року
Білий – єдиний спосіб досягти чистого вигляду
Є міф у дизайні ванних кімнат, що вибір всього білого – біла сантехніка, білі плитки та білі стіни – може зробити простір візуально більшим і забезпечити чистий вигляд.
Втім, білий не єдиний колір, який може створити ілюзію більшого та елегантного простору. Експериментування з кольором може вдихнути нове життя у ваш простір, підвищити його візуальну привабливість.
Можете використати яскраві меблі, сміливі плитки, кольорові умивальники, головне – знайти ті відтінки, які відображають ваш смак і доповнюють загальну естетику дизайну. Навіть простий перехід від білого до теплого нейтрального кольору, такого, як бежевий або коричневий, може мати приголомшливий ефект.
Фото Tissino
Маленькі кімнати не можуть вмістити ванну
Поширене уявлення, що для того, аби насолоджуватися у гарячій ванні, потрібна простора ванна кімната. Але з розвитком дизайну ванних кімнат навіть маленькі приміщення можуть мати комфортну та стильну ванну.
Замість стандартної ванни розробляються моделі, спеціально створені для маленьких ванних кімнат: від вбудованих конструкцій до окремо стоячих ванн.
Фото Nkuku
Затирка має лише практичне значення
Є неправильне уявлення, що затирка між плитками – це лише необхідність, а не частина процесу дизайну.
Насправді, вибір кольору затирки є важливішим, ніж ви могли подумати. Хоча простір між плитками зазвичай досить малий, колір затирки може повністю змінити загальну естетику вашої ванної кімнати.
У ванній кімнаті на фото вибрана біла затирка, щоб створити контраст з чорними плитками, але вона гармонійно поєднується з білими плитками. Незалежно від підходу, вибір кольору затирки має бути таким же продуманим, як і вибір самих плиток.
Фото Ca’ Pietra
Довідка: Затирка – це матеріал, який використовується наприкінці будівельних робіт. Від її якості залежить цілісність всієї облицювальної поверхні, оскільки вона виконує ряд дуже важливих функцій, наприклад, захист оздоблювального матеріалу від руйнування внаслідок проникнення води, бруду або пилу через неякісно зроблені шви.
Великі плитки підходять лише для просторих ванних кімнат
Власники будинків зазвичай обирають маленьку плитку для маленької ванної кімнати.
Припущення, що великі плитки не підходять для невеличких приміщень, є помилковим. Великі плитки підкреслюють відчуття простору, оскільки пропонують значну площу поверхні, на яку можна звернути увагу.
Великі плитки часто навіть краще підходять для невеличких ванних кімнат, ніж маленькі, оскільки мають менш захаращений вигляд і менше швів, які переривають простір.
Фото CP Hart
Темні кольори не можна використовувати
Як правило, для ванної обирають світлі, нейтральні відтінки, користуючись стереотипом про те, що темні кольори зроблять маленьку ванну кімнату тісною і замкненою. Однак помірковано використані темні кольори можуть створити разючу, інтимну атмосферу. Темні кольори плитки в поєднанні з хорошим освітленням і відбивними поверхнями підвищують візуальну привабливість простору.
Фото Michael Clifford
Слід дотримуватися лише одного візерунка плитки
Коли ви плануєте дизайн плитки, ви зазвичай роздумуєте, які з них обрати: квадратні чи прямокутні, вертикальні чи горизонтальні, розташовані у шаховому порядку чи лінійно.
Використання одного і того ж візерунка або розміру плитки по всій ванній кімнаті часто вважається безпечнішим і менш візуально відвертальним.
Однак поєднання різних розмірів, форм і візерунків плитки може додати візуального інтересу та розбавити монотонність. Наприклад, поєднання класичних плиток метро з динамічною формою, такою як шестикутник, може додати простору об'єму.
Фото Fireclay Tile