Девід Хей - балакучий британець накручує рейтинги до захмарних висот
Якщо він колись напише мемуари, то вони вийдуть в двох томах, адже тепер його життя розділиться на два яскраво виражених періоди - до і після Кличка.
Що він робив до цього - невідомо лише лінивому, що він робитиме після цього - усім вже все одно. Він досі вірить - що українець його квиток у щасливе майбутнє - а він для Володі став просто черговою зупинкою - зупинкою у кільканадцять мільйонів купюр і як бонус пояс, якого не вистачало українській родині.
Кампанія "антиКличко" в голові Хея зародилась досить давно, а не три з гаком роки тому відколи британець перейшов у королівський дивізіон. Із 2003 року по 2008-ий - період протягом якого він із кожним днем все більше усвідомлює, що у нього є шанс стати великим.
Доленосний поєдинок у кар’єрі Хеймейкера відбувається без його участі - 21 червня 2003 року Віталій Кличко здіймає на ноги увесь "Стейплс Центр" у Лос-Анджелесі - мегафайт із Люїсом, після якого Британія втрачає ідола - сумнівна перемога і Леннокс покидає бокс.
На туманному Альбіоні потрібно створити нового кумира-супертяжа - Хей прекрасно це розуміє, але от габаритів замало, та й замолодий, б’ється у важкій вазі дивізіоном нижче - шокуюча поразка 2004 від Карла Томпсона відкидає Хея назад. Але він повертається і повертається виключно перемогами, змітаючи суперника за суперником - поки не стає абсолютним чемпіоном світу - березень 2008-го. Три із чотирьох поясів у нього. В Британії люблять - у світі не знають. Час рухатись далі.
Розуміючи, що до чемпіонського бою у суперважкій вазі, як до неба рачки - Хей відкриває український збірник прислів’їв та приказок і знаходить там: "Язик до Києва доведе". А з Києва як відомо два брати. Язик - орган Девідового тіла просто вражає усіх своєю продуктивністю видавати резонансні коментарі - окрім цього футболки з відірваними головами Кличків - все що заманеться.
Мета уже близько - ось перед ним стоїть один брат, згодом інший - але от зарано, грошей замало, та й нащо ризикувати - якщо можна збігати в гості до Миколки Валуєва і забрати пояс у нього. Ура чемпіон.
Хей на себе покладає роль Девіда-спасиеля - Роккі Бальбоа, який врятує світ від нудьги - Іванів Драго. Братам лише на руку - балакучий британець накручує рейтинги до захмарних висот - нарешті кризовий дивізіон отримує інтригу - Хей бере приклад із Мухаммеда Алі, коли той виводив із рівноваги Джо Фрейзера. Усі надіялись, що й бій буде таким. Ну, як надіялись... Створили міф, в який повірили, а потім раптом розчарувались. Просто один не вміє ризикувати, а інший побоявся.
Це просто бізнес і нічого більше. Що Хей втратив - насправді нічого. Він просто не скористався шансом - а так він залишився тим самим Девідом Хеєм, яким і був до цього. Він зробив, вони заробили - всі щасливі.