УКР РУС
2 квітня 2015, 12:05
3

Бійця АТО незаконно звільнили з роботи

Кулеметник Сергій Васюта, якого незаконно звільнили з роботи через мобілізацію, виграв судову справу.

Зараз чоловік перебуває в зоні АТО, він – кулеметник. Удома за старшу тепер дружина Ірина. Вона дивиться і за малюком, і за 17-тирічним сином-студентом. Із грошима, каже скрутно.

Фінансова сторона – це одна сторона медалі, насправді морально ще складніше, тому як мало того, що засинаєш і прокидаєшся з думкою про те, що там відбувається і про те, коли це закінчиться і коли дитина питає: "А тата немає? А тата немає?". І це реально морально дуже важко,
— каже дружина.

Аби прогодувати родину, Сергій Васюта в липні 2014-го тимчасово згорнув свій бізнес та влаштувався на роботу в стоматологічну поліклініку № 1 сторожем. Приймали його на час, поки основні працівники у відпустці. При цьому Сергій був оформлений офіційно, із записом в трудову книжку. 22 липня чоловіка прийняли на роботу, а вже через місяць він отримав повістку.

Із Ленінського військкомату в поліклініку направили повідомлення про те, що він із 22 серпня мобілізований та зобов'язали зберегти за ним місце роботи, посаду і середню заробітну плату. Але вже першого вересня Сергія звільнили. Бо мовляв терміну трудового договору завершився.

Коли наші сторожа влітку пішли у відпустку, Васюта Сергій Володимирович був прийнятий тимчасово, на час відпустки основного працівника з 22 липня по 1 вересня. 1 вересня, коли вийшов на роботу основної співробітник, він був звільнений по закінченню дії тимчасового трудового договору,
— пояснює бухгалтер стоматологічної поліклініки № 1 м. Дніпропетровська.

Керівництво лікарні запевняє, що звільняючи Сергія, намагалося зекономити бюджетні кошти. Однак адвокат бійця, такі виправдання відкидає. Каже, в країні – особливий стан.

Ми не ставимо питання правомірності звільнення з достроковим договором. Ми ставимо правомірність. Ми перед народним судом ставимо питання правомірності звільнення, коли він знаходився вже в збройних силах, коли він був призваний до лав збройних сил і коли на нього вже розповсюджувалося військове законодавство, яке має пріоритет перед загальним законодавством,
— наголошує правозахисник.

Захищати сина взявся його батько – Володимир Васюта. Спочатку він намагався знайти спільну мову з керівництвом поліклініки, – не вийшло. Тому звернувся до адвоката і подав позов до Ленінського райсуду.

1 квітня суддя задовольнив позов солдата.

Однак ставити крапку в цій справі ще зарано. Адже поліклініка може оскаржити рішення в Апеляційному суді. Чи піде на цей крок керівництво медзакладу – стане відомо у найближчі 10 днів.