Криворізькі студенти створили "кепку" для людей з вадами зору: як працює, чим корисна
У Кривому Розі представили пристрій, який покликаний спростити життя людям з вадами зору. "Кепку для незрячих" розробили студенти Криворізького педуніверситету.
Талановиті студенти застосували сучасні інформаційні технології, які дозволяють ширше розуміти світ, його закони й принципи. Юні винахідники навчаються на спеціальностях "Фізика" та "Робототехніка".
Цікаво Японці створюють розумні унітази: будуть збирати аналізи та давати поради
Пристрій призначений для людей з вадами зору, аби вони могли спокійно пересуватися вулицями та не боятися, що за щось зачепляться. Щоб вони могли відчувати себе такими ж, як і ми,
– відзначає один з авторів розробки Андрій Командирчик.
Пристрій "Кепка для незрячих" / Фото пресслужби Криворізького педуніверситету
Як працює пристрій
"Кепка для незрячих" одягається на голову, пристрій функціонує від батарейок або акумуляторів. Інноваційний девайс працює на основі технології SONAR (Sound, Navigation, Ranging – "Звук, Навігація, Визначення відстані"). Система оснащена 3 ультразвуковими датчиками та 3 вібромоторами. У випадку наближення людини до перешкоди ультразвуковий датчик передає сигнал на вібромотор, який повідомляє про небезпеку за 4 метри. Деталі цього пристрою надрукували на 3D принтері.
За словами розробників, новий пристрій й традиційна палиця, яку застосовують незрячі люди, чудово працюють в тандемі. "Кепка" допомагає "відчути" перешкоду на рівні голови. У свою чергу палиця може попередити про небезпеку на рівні нижньої частини ніг.
Автори пристрою запевняють, що планують розвивати цю ідею і надалі. Так, у майбутньому студенти-винахідники мають намір створити костюм, на поверхні якого розташують вібромотори, що повідомлятимуть людині про перешкоди та можливу небезпеку.Студенти КДПУ створили "Кепку для незрячих": дивіться відео