До кінця 2023 року на базових станціях Київстар буде 110 тисяч нових акумуляторів

29 вересня 2023, 11:34
Читать новость на русском
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Національний телеком-оператор підготував мережу до можливих перебоїв з електроенергією. Для цього компанія встановила на базових стаціях місткіші акумулятори.

Як повідомляють у Київстарі, акумулятори зможуть працювати без підзарядки від електроенергії до 6 годин. Загальна сума внеску компанії в енергобезпеку досягла 988 мільйонів гривень, інформує 24 Канал.

Читайте також Київстар запускає сигнал точного позиціювання RTK: як нове рішення допоможе бізнесу

Київстар інвестував майже 988 мільйонів гривень в енергобезпеку країни

Протягом 2023 року Київстар встановив на базових станціях 80 тисяч нових акумуляторів, які можуть забезпечувати роботу телеком обладнання 4 – 6 годин без використання мереж електроживлення. До слова, до кінця року компанія планує встановити ще 30 тисяч таких акумуляторів.

Крім того, з лютого 2022 року компанія утричі збільшила кількість стаціонарних і мобільних дизель-генераторів, які можуть тривалий час забезпечувати роботу всіх критично важливих об'єктів телеком мережі. Якщо на початку війни у розпорядженні компанії було 700 таких генераторів, то зараз їх 2200.

При цьому 850 генераторів під'єднали до базових станцій Київстар іншими комерційними компаніями та підприємствами. Київстар подбав також і про абонентів, які користуються "Домашнім Інтернетом".

Відтак, на мережі фіксованого інтернету встановлюється 50 тисяч блоків безперебійного живлення. Це, своєю чергою, дасть можливість забезпечити функціонування щонайменше 70 відсотків мережі фіксованого інтернету під час блекаутів.

У низці міст України Київстар вже розпочав розгортання та тестування технології GPON, яка є більш енергонезалежною. До кінця 2023 року телеком-оператор планує запустити GPON-мережу у комерційне використання.

Після 24 лютого 2022 року телеком-оператор Київстар вже інвестував майже 988 мільйонів гривень в енергобезпеку телеком інфраструктури. З них 688 мільйонів гривень внесли в джерела енергії для мережі мобільного зв’язку, а понад 300 мільйонів гривень – у мережу "Домашнього Інтернету".

Як зазначають у компанії, послугами зв'язку Київстар користуються 24 мільйони абонентів, а послугами "Домашнього Інтернету" – понад 1 мільйон абонентів. "Телеком-оператор неухильно розвиває та відбудовує телеком мережу, щоб надавати своїм абонентам стабільні якісні послуги зв'язку і передачі даних", – наголошують у компанії.