До Литви не пропустили вже близько 250 фур Росії та Білорусі через новий пакет санкцій
Джерело:
Інтерфакс-УкраїнаЗ моменту набуття чинності нового пакету санкцій Євросоюзу проти Росії та Білорусі, до Литви не пропустили майже 250 фур з вантажами.
Про це вранці 11 квітня розповів завідувач відділу комунікації Департаменту митниці Литви Вітас Волунгявічюс. Водночас представник Служби охорони держкордону Рокас Пукінскас зазначив, що після вихідних в країні скоротилася кількість підсанкційного транспорту.
Читайте також В ОПУ не бачать ознак того, що Угорщина планує перешкодити вступу України в ЄС
Щоб уникнути збитків, росіяни та білоруси змінюють логістику пересувань
За словами литовських митників, Росія та Білорусь уникатимуть пунктів пропуску в країнах ЄС. З логістичної точки зору, спроби переткнути кордон в обхід санкцій, несуть обидвом країнам неабияких фінансових збитків.
За даними Державного прикордонного комітету Білорусі, на пунктах прикордонного контролю з Литвою у понеділок вранці перевірки чекали 110 – 340 вантажівок. Тим часом з литовської сторони на кордоні з Білоруссю черги вантажівок простоювали по декілька діб.
Крім цього, збільшилися черги вантажівок на кордоні з Калінінградською областю Росії.
Яка ситуація станом на ранок понеділка
Наразі на білорусько-польському кордоні немає жодної вантажівки. На виїзд до Литви фіксується 550 автомобілів, до Латвії – лише 70.
За даними Литовської дирекції пунктів прикордонного контролю, в'їзду до Білорусі вранці очікували від 400 до 740 вантажівок, а в'їзду до Калінінградської області в Кібартай – 73 вантажівки.
Нагадаємо, що у п'ятницю ввечері набули чинності санкції Євросоюзу, які забороняють вантажоперевізникам Росії та Білорусі провадити діяльність у державах-членах ЄС. Виняток – товари першої необхідності (сільськогосподарські продукти, харчі, гуманітарна допомога). Заборона не поширюється на транзит через Литву в Калінінград.
Вантажівки підсанкційних країн повинні покинути територію ЄС впродовж тижня.
Зверніть увагу – На Росії пригорає через поставки зброї Україні: дивіться відео