На Донбасі можуть з'явитися 2 нових аеропорти: у Кабміні озвучили перші подробиці

3 жовтня 2021, 05:58
Читать новость на русском

Джерело:

"Дом"

В уряді прагнуть відновити авіасполучення на Донбасі. Для цього там планують ще до 2023 року збудувати 2 летовища.

Такою інформацією поділився міністр інфраструктури Олександр Кубраков. 2 жовтня він відвідав виїзне засідання "слуг народу" на Львівщині.

Читайте також Новий аеропорт на Закарпатті побудують біля Мукачева

Між Маріуполем та Бердянськом

Кубраков розповів, що одне із летовищ може з'явитися між містами Маріуполь (30 кілометрів від нього) та Бердянськ (20 кілометрів до нього). За словами посадовця, наразі представники Міністерства інфраструктури ведуть необхідні перемовини з Генштабом Збройних сил України. Нещодавно була чергова нарада щодо цього питання.

Ділянка між Маріуполем та Бердянськом: дивіться на карті

У місті Святогірськ

Інший аеропорт, ймовірно, з'явиться у місті Святогірськ, що на півночі Донецької області. Втім варто зазначити, що наразі це – лише пропозиція. Кубраков пояснив, що перед тим, як говорити про це предметніше, потрібно вирішити питання з релігійними громадами. 

Де розташований Святогірськ: дивіться на карті


Міністр інфраструктури повідомив, що вирішальна нарада, на якій остаточно затвердять місця під спорудження аеропортів, відбудеться вже протягом першого тижня жовтня. Якщо вдасться визначитися з локаціями, будівництво зможуть завершити вже за 2 роки, тобто до 2023.

Які аеропорти діяли на Донбасі раніше

  • До 2014 року на сході України діяли 3 аеропорти – в Донецьку, Маріуполі та Луганську. Усі вони станом на вересень 2021 року закриті, а ті, що розташовані на окупованих територіях, зруйновані.
  • Донецький аеропорт був знищений у ході бойових дій між російськими найманцями та українськими захисниками. Військових, які героїчно обороняли українське летовище, називають "кіборгами".
  • Луганський аеропорт закрили у червні 2014 року. Поблизу тривалий час точилися бої з окупантами. У ніч проти 1 вересня українські захисники вийшли з руїн летовища, після 146 днів його оборони.
  • Аеропорт у Маріуполі також закрили у червні 2014. До 2016 року летовище використовували як військовий штаб. Згодом, у вересні 2021 Кубраков пояснив, що перезапустити його вже неможливо.