Досвід ПУМБ: як вистояти самому і підтримати інших в умовах війни

24 лютого 2023, 10:00
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

ПУМБ з першого дня повномасштабного вторгнення працював над збереженням свого бізнесу, команди, клієнтів. Дбав про безпеку людей, коштів, цінностей і даних. Досягав безперервності бізнес-процесів за будь-яких умов: евакуації, окупації, обстрілів, відключення електроенергії.

Підсумовуючи цей складний для кожного рік, в ПУМБ наголошують, що пишаються бути частиною українського бізнесу. За цей час тут навчились не тільки виживати та відновлюватись, але й шукати можливості для подальшого розвитку та підтримки тих, кому найтяжче. Як їм це вдалося, розповідаємо далі.

Читайте також  Платіжна карта "всеКАРТА" від ПУМБ: які її переваги

ПУМБ про 4 вектори розвитку в умовах війни

Безпека

З 24 лютого 2022 року ПУМБ забезпечував безпечну працю співробітників у відділеннях та офісах, а також сприяв безперервності роботи віддалених працівників. 

На початку вторгнення на банк було спрямовано декілька потужних DDOS-атак, які ми витримали без зупинки сервісів,
– розповідають представники українського банку.

ПУМБ приділяв особливу увагу шахрайським схемам, пов’язаними з соціальною інженерією, збором коштів для захисників, орендою житла переселенцями. Завдяки постійному вдосконаленню антифрод-моніторингу, за рік війни вдалося зберегли 150 мільйонів гривень на рахунках 7,5 тисяч клієнтів ПУМБ. Крім того, банк перевірив всіх своїх постачальників і відмовився від співпраці з контрагентами, які пов’язані з Росією чи Білоруссю.

Турбота про команду

З початку війни банк виплачував зарплату кожному із 7 тисяч співробітників, навіть тим, хто не мав можливості працювати. Наразі частина із них продовжує діяльність в небезпечних регіонах, тож отримує надбавку до зарплатні.

Також банк надає матеріальну допомогу колегам при втраті чи пошкодженні житла, при пораненні працівників та загибелі членів їхніх родин внаслідок бойових дій. Загалом ПУМБ інвестував у підтримку співробітників 147 мільйонів гривень й на цьому підтримка не завершується.

Ми допомагаємо нашим мобілізованим колегам амуніцією. Наразі 126 "пумбівців" боронять незалежність України,
– наголошують тут.

Банк весь цей час продовжував розвиток своєї команди: провів понад 200 навчальних заходів, у яких взяли участь понад 4 тисячі колег, реалізував програми з психологічної підтримки та переходу на українську мову.

Підтримка клієнтів і держави

На початку повномасштабного вторгнення ПУМБ запровадив кредитні канікули для клієнтів, а також знизив комісії за користування своїми послугами. Для бізнесу на пів року було скасовано фіксовану комісію за еквайринг. До того ж банк знизив рівень комісії зі щоденного і щомісячного обороту клієнтів. З осіб, які призупинили або втратили бізнес, не брали жодної копійки по розрахунках. А дію всіх платіжних карток банку вдалося продовжити до кінця травня 2023 року.

Зараз ПУМБ продовжує виконувати усі взяті на себе зобов'язання щодо виплат клієнтам. В тому числі і як банк-агент Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Як результат, у 2022 році 83% клієнтів-фізосіб продовжили свої депозити.

Дистанційні канали банку працюють безперервно, операції проводяться 24/7. Більшість фінансових питань можна вирішувати в ПУМБ Online та ПУМБ Digital Business. Крім того, банк облаштував чергові відділення – власні пункти незламності, в яких можна отримати весь перелік послуг, а також підзарядити телефони, під'єднатися до Wi-Fi та зігрітися. Наразі працює 209 відділень банку, з них 88 відділень є черговими. Загалом, 184 відділення ПУМБ підключені до безперебійних джерел живлення та стабільних каналів зв’язку.

Наші інкасатори та касові працівники безперервно формували касети та сумки з готівкою для підкріплення відділень та банкоматів, інкасували кошти клієнтів, попри обстріли та бомбардування, ризики захоплення територій. Вивозили в безпечні місця кошти клієнтів та евакуювали готівку держави,
– пригадують представники банку.  

Важливо відзначити, що ПУМБ, як і раніше, вчасно сплачує всі податки. За рік війни банк перерахував до держбюджету понад 1,5 мільярда гривень. 

Не зупинилися і кредити для бізнесу. З початку війни ПУМБ профінансував агровиробників на суму понад 5,6 мільярда гривень. А щоб посприяти якнайшвидшому відновленню діяльності на безпечній території, банк представив новий тарифний пакет "ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА" для вимушено переміщеного бізнесу. З інших інновацій – запуск продукту "SMART ОП!ЛАТА" для проведення оплати за QR-кодом навіть при відключенні електроенергії.

ПУМБ підтримав стабільність фінансової системи України та став ще сильнішим. Як результат, банку довіряють більше ніж 101 тисячі корпоративних клієнтів та 1,7 мільйона клієнтів – фізичних осіб.

Допомога захисникам

Вже рік ПУМБ підтримує українських захисників. Станом на сьогодні, банк скерував на підрозділи ЗСУ, ТрО, ДСНС, Нацполіції, Нацгвардії та СБУ понад 81 мільйон гривень. Перераховані кошти пішли на закупівлю бронежилетів, шоломів, тепловізорів, тактичних рюкзаків, взуття та рукавичок, коптерів і машин, ліків та пального, буржуйок та спальників.

45 наших інкасаторських броньовиків, переданих ЗСУ, евакуювали тяжко поранених бійців з лінії фронту, доставляли боєкомплекти на передову, брали участь у перехваті диверсантів та розвезенні харчових продуктів мешканцям міст у найгарячіших точках. Броньовики врятували не один десяток життів.

Водночас ПУМБ ініціював соціальний проєкт "Ми однієї крові", покликаний підтримати український малий бізнес та арт, просунути донорські ініціативи і допомогти пораненим. В рамках ініціативи понад 700 українців стали донорами крові. Загалом проєкт допоміг зібрати 2,8 мільйона гривень. Кошти пішли на закупівлю понад 1000 кровоспинних засобів тактично медицини та 34 доставки компонентів крові у гарячі точки.

Ми підтримали український малий бізнес на 6 мільйонів грн. Близько 6000 українців взяли участь у проєкті,
– розповіли у ПУМБ. 

Разом з клієнтами, друзями та партнерами ПУМБ також зібрав 6 мільйонів гривень на хірургічне обладнання для прифронтової операційної. Екстрена медична допомога надаватиметься в одній з лікарень, найближчої до зони бойових дій ділянки фронту оперативного командування "Південь".

ПУМБ залишається фінансовим партнером багатьох благодійних фондів. Небайдужі українці вже перерахували на підтримку воїнів і гуманітарну допомогу через різні канали ПУМБ понад 362 мільйони гривень. 

Разом ми – сила. Все буде Перемога,
– констатують у ПУМБ.