Роковини смерті Катерини Гандзюк: не всі причетні до вбивства на лаві підсудних

4 листопада 2020, 20:41
Читать новость на русском

В останньому зверненні перед смертю Катерина Гандзюк поставила риторичне питання: "чому ми маємо терпіти, поки найактивніших з нас вбивають та калічать?". На херсонську активістку напали біля власного будинку влітку 2018 року. Невідомий чоловік облив її сірчаною кислотою, внаслідок чого дівчина отримала 40% опіків шкіри. Вони виявилися несумісними з життям.

Спочатку справу розслідували як звичайне хуліганство. І лише під тиском громадськості перекваліфікували як замах на вбивство. Детальніше про це – в матеріалі журналістів 24 каналу.

Зверніть увагу Вбивство Гандзюк: у Києві вимагали покарати замовників – фото, відео

Катерина Гандзюк боролася з корупцією в підрозділах херсонської поліції та незаконною вирубкою лісів у регіоні.

Розслідування вбивства активістки

У травні 2019 року затримали 5 підозрюваних у нападі:

  • Сергія Торбіна – організатора;
  • Микиту Грабчука, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського і Віктора Горбунова, що були співучасниками.

Їх засудили від 3 до 6 років ув'язнення. Замовником слідство вважає голову Херсонської облради Владислава Мангера, посередником – Олексія Левіна.

Справу проти них суд вже почав розглядати по суті. Ігор Павловський, якого суд визнав винним у приховуванні злочину, почав свідчити проти Мангера і підтвердив, що замовником вбивства був саме він.


Владислав Мангер, Олексій Левін, Ігор Павловський / Колаж 24 каналу

Однак друзі та рідні Катерини наголошують, що на лаві підсудних ще далеко не всі причетні.

"Всі ці люди зараз абсолютно спокійно перебувають на волі, далі працюють у правоохоронних органах, їх підвищують", – зазначила подруга Катерини Гандзюк, активістка Марина Хромих.

За її словами, Андрій Гордєєв – колишній голова Херсонської ОДА – цілком вільно відпочиває, займається якимось справами у Херсоні.

Ще один з фігурантів справи Євген Рищук 25 жовтня був обраний головою Олешківської міської ОТГ. Це саме той район, у якому Катерина боролася з незаконною вирубкою лісу.

До теми Два роки після смерті Каті Гандзюк: як вбили, чому замовники досі не покарані

Адвокат Масі Найєм наголосив, що ні в кого не було політичної волі розслідувати цю справу. Він вважає, що такий замовний злочин в Україні вперше дійшов до того, щоб засуджували принаймні замовників.

Однак все це виключно завдяки суспільству.

Катерина Гандзюк стала символом боротьби громадських активістів

За 2 роки після смерті Катерина Гандзюк стала символом боротьби громадських активістів. А фраза "Хто замовив Катерину Гандзюк?" – гаслом народного руху.


Активісти вимагають покарати винних у вбивстві Катерини Гандзюк / Фото "Цензор.НЕТ"

Дивіться сюжет 24 каналу: відео